Na úvodní stránku
mail

Cyklostezky a cyklotrasy

Co nejvíce informací o stávajících, nově budovaných i právě rozkopaných a tedy neprůjezdných cyklostezkách i o značených cyklotrasách. 

Nebezpečná cesta údolím Mže a související omezení ve vlacích

article

Kvůli rozsáhlé stavební činnosti na modernizaci trati z Pavlovic do Plané u Mariánských Lázní je obtížně průchodná část značené cyklotrasy č.2167 mezi obcí Brod nad Tichou a Kočov. A dále pak pěší červená značka mezi Brodem nad Tichou a Josefovou Hutí (stanice Pavlovice) vedená romantickým údolím Mže, která je též hojně využívána cyklisty. Obě značené trasy vedou po jediné cestě úzkým údolím řeky Mže, kterou intenzivně i o víkendech využívá těžká stavební technika. Riziko úrazu hrozí také pod staveništi nových železničních mostů. Rozhodně nelze doporučit využívání této cesty pro výlety! Pokud musíte tudy projet, doporučujeme maximální obezřetnost!!

 

Výluka na trati potrvá do začátku srpna. Rychlíky jsou nahrazeny celém úseku Stříbro - Planá, osobní vlaky mezi Svojšínem a Planou. Obsluha zastávek Ošelín a Pavlovice je vyřešena pendlujícím motorovým vozem ze Svojšína, protože jsou obě položeny ve špatně přístupném údolí mimo hlavní silnice. Přeprava kol je na rychlíkových spojích omezena, doporučujeme bedlivě a včas prostudovat podmínky přepravy na jednotlivých spojích!

 Autor: cykloRADKA
Nebezpečné místo Práce na silnici
Aktualizace: 08.05.2009
.