Na úvodní stránku
mail

Trasy pro cyklovýlety

 

Tipy na výlety na kole z Plzně do bližšího či vzdálenějšího okolí. Trasy jsou rozděleny podle náročnosti. Vyberte si vhodný typ z podmenu.

Kolem pramenů Radbuzy do Hostouně

news

Tato trasa projíždí příhraničními hvozdy  a místy, kdy bývaly dříve obce Waldorf, Pleš, Rabov a Václav. Několikrát tedy budete muset vystoupat do kopce. Odměnou vám budou krásné výhledy a to i do Německa. Zážitkem je i hledání pramenů řeky Radbuzy, kde bude muset většina cyklistů kolo vést. Trasa je určena těm, co rádi objevují krásnou přírodu a vyhlídky do krajiny a nebojí se při tom zdolat nějaký kopec, nebo sesednout z kola.

 

Start a cíl: býv. Waldorf - Hostouň

Informační tabule Sezení venku Pro bikery Cyklisté vítáni Vzdálenost od centra Plzně 40km
Aktualizace: 03.05.2009

Za výhledy přes hory a doly

news

Trasa projíždí krajem na jih od Spáleného Poříčí. Vede kolem přírodní památky Kokšín s cennými porosty kostřavových jedlobučin, kolem přírodní rezervace Chejlava se starým smíšeným bukovým porostem s bohatým bylinným patrem a přírodním parkem Buková hora - Chýlava. Na trase je rozhledna Na Skále u Železného Újezda, ze které je vidět za dobré viditelnosti až do Plzně nebo na Šumavu. Na mnohých místech se otevírají krásné výhledy do údolí Úslavy a Bradavy. Oba sjezdy z Přešína do údolí Úslavy patří k těm nejlepším v okolí. Tahle trasa je pro požitkáře - stoupání a krásné dlouhé sjezdy s vyhlídkou stojí za to, ale vyžadují dobrou kondici. Za zastavení stojí kostel v Nových Mitrovicích údajně postavený podle plánů Santiniho či prostorná odpočívka u rozcestí Na kole na Bukové hoře. Většina trasy vede po vedlejších asfaltových komunikacích, úseky přes Bukovou horu a pod Kokšínem pak po zpevněných lesních cestách.

 

Délka trasy: 37km 

Start a cíl: Spálené Poříčí

 

Sezení venku Vyhlídkové místo Ubytování Restaurace, kde vaří Pro pohodové cyklisty Pro bikery Cyklisté vítáni Vzdálenost od centra Plzně 40km
Aktualizace: 01.12.2008

„Železná Střela“ v okolí Plas

news
Město Plasy připravilo pro zdatné cyklisty přes sto kilometrů dlouhý okruh s nesčíslným stoupáním a klesáním, a to pod příznačným názvem Železná Střela. Okolí Plas je kopcovité, stoupání do kopce do Obory je mezi cyklisty vyhlášené. Výšlap na kopec bývá ale často odměněn krásným výhledem - těch je na připravované trase Železná Střela hned několik - Havlova vyhlídka, výhled z Horního Hradiště a další. Na trase najdete i staré cisterciácké dvory nebo památky vesnické architektury. Prohlédnout si můžete i hrobku knížete Metternicha, který v Plasích zavedl výrobu litiny. Ta má expozici v plaské výstavní síni.
Pro bikery
Aktualizace: 07.01.2008