Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Brdský cyklobus letos už nepojede

article

...nebo v Teslínech

Nová linka cyklobusu do Brd, která zahájila provoz letos v červnu ukončila sezónu. Provoz  víkendové linky pro cyklisty nebyl prodloužen. Co čeká na ty, kteří si Brdský cyklobus budou chtít  vyzkoušet příští sezónu? Na to jsem se zeptala  ředitele ČSAD autobusy Plzeň Miroslava Hucla.

 Autor: cykloRADKA Aktualizace: 19.09.2008

„Přesná čísla o obsazenosti budeme mít až v pondělí. S cyklobusy počítáme i v příštím roce.  Při jejich provozu hraje ale velkou roli finanční otázka.  Jeden vlek stojí kolem dvou set tisíc korun. Při jízdě po často nerovných silnicích značně trpí, což je vidět zejména na těch, co provozujeme již delší dobu na Šumavě.  Při cenách jízdného a přepravného za kolo  to pro nás není ekonomicky výhodné. Vleky na kola se navíc využívají jen v cyklistické sezóně, po zbytek roku stojí. V některých krajích na provoz cyklobusů  přispívá krajský úřad. My máme smlouvu s NP Šumava, který nám hradí strátu na linkách na Šumavu. To se ale netýká Brdského cyklobusu - ten je plně v naší režii. Plzeňský kraj na něj nepřispívá,”  říká Miroslav Hucl. Pro ČSAD je navíc problematické odhadnout počet zájemců, pokud si místa nezarezervují, proto zvažují nasazování vleků na větší počet kol, kterými chtějí uspokojit větší počet zájemců.

 

V příštím roce se dá očekávat, že linka Brdského cyklobusu bude prodloužena až do Berouna. Tamější městský úřad projevil zájem o dopravu cyklistů do Brd, takže se možná dočkáme možnosti dojet ještě dál než do Příbrami. ČSAD autobusy Plzeň vytvořilo letos speciální internetrovou stránku, kde najdete informace o všech cyklobusech včetně jízdních řádů. Chcete-li provoz cyklobusů podpořit, napište jim! Pokud chcete, aby cyklobusy jezdily i dál a svoje tratě rozšiřovaly, měl by je finančně podpořit/dotovat Plzeňský kraj. Vaše názory a zkušenosti by se tedy měli dovědět na Odboru dopravy, který má na starosti příspěvky dopravcům a na Odboru cestovního ruchu a propagace, který se stará o cykloturistiku. Tak jim napište, ať můžeme příští rok zase sednout do cyklobusů.  

 

O Brdském cyklobusu jsme již psali v článcích:

Od června do září bude jezdit Brdský cyklobus.

Zájem o brdský cyklobus plzeňské ČSAD mile překvapil

Brdský cyklobus mění jízdní řád 

 

Odkazy

http://www.csadplzen.cz/cyklobus