Na úvodní stránku
mail

Trasy pro cyklovýlety

 

Tipy na výlety na kole z Plzně do bližšího či vzdálenějšího okolí. Trasy jsou rozděleny podle náročnosti. Vyberte si vhodný typ z podmenu.

Krajem kněžny Káči: Za dávných časů a jejich časoměření

news

Trasa nás provede malebnými vískami středního Pootaví - místy, která dříve patřila do rozsáhlého panství rodu Lamberků spravovaného ze Žihobec.  Je určena těm, co rádi poznávají nejen krajinu, ale také historii, která se v ní odehrávala. Na trase je několik míst, která jsou s Lamberky, zvláště s Gustavem Jáchimem a jeho neurozenou vyvolenou Kateřinou, pevně svázána. Pokocháte se krásnými vyhlídkami do krajiny strážních hradů a krásnou podhorskou přírodou. Výlet je určen zdatnějším cyklistům, kterým nevadí šlapání za pěknými vyhlídkami a zajímavými místy.

 

Start a cíl: Horažďovice, žst.

 

Aktualizace: 22.02.2014

Krajem kněžny Káči: Po hranicích Lamberského panství

news

Trasa nás provede nejkrásnějšími místy této části Pošumaví. Začíná a končí v Žihobcích, které bývaly za Lamberků sídlem šlechty, která ze žihobeckého zámku spravovala rozsáhlé panství. Projedeme místy, kde nejznámější z Lamberků, Gustav Jáchim, pojal za ženu Kateřinu, ženu prostého rodu, i lesy, kde tak rád lovíval. Tato trasa je pro zdatné cyklisty, které odmění fantastickými pohledy do této části Pootaví nejen od loveckého zámečku, ale i ze strážního hradu Kašperk, kde se natáčela známá pohádka Anděl Páně.

 

Start a cíl: Žihobce

 

Aktualizace: 20.02.2014

Krajem kněžny Káči: V dohledu hradu Rabí

news

Tato trasa nás provede po obou březích zlatonosné Otavy. Navštívíme nejrozsáhledší hradní zříceninu v Čechách - hrad Rabí, hrad, při jehož dobývání přišel jan Žizka o druhé oko. Projedeme půvabné pošumavské vísky náležející dříve k rozsáhlému panství Lamberků spravovaného ze zámku v Žihobcích. Z otevřené krajiny podél Otavy se pokocháme vyhlídkami na zříceninu Rabí, v závěru trasy pak okusíme příjemnou Otavskou stezku kopírující vodní tok až do Sušice.

 

Start a cíl: Sušice, žst.

 

Aktualizace: 20.02.2014

Z Mnichova přes Regensburg na Plzeň na kole za tři dny

news
Když jsem minulý rok počátkem zimy vyrazila na jednodenní výlet do Mnichova s kolegy ze Společnosti pro veřejnou dopravu, netušila jsem, jaký bude mít článek o cyklistickém Mnichovu ohlas u čtenářů. Nakonec tahle jednodenní cykloslužebka vyprovokovala další cestu - tentokrát po mezinárodní cyklotrase Praha-Plzeň-Regensburg-Mnichov. Poté, co jsem si cestování s kolem do Mnichova sama vyzkoušela, začala jsem spřádat plány na cestu na kole z bavorské metropole přes partnerský Regensburg do Furth im Waldu u česko-německých hranic... Aktualizace: 26.08.2011

Česko-německými trasami do Poběžovic

news

Tato trasa využívá několika dálkových mezinárodních cyklotras. Z hranic vede kousek pro Panevropské CT spolu s Iron Curtian Greenway (železná opona) po které pokračuje až do Rybníku, kde se napojuje na českobavorskou stezku přátelství z Naaburgu do Horšovského Týn. Můžete se tak projet bývalým pohraničním pásmem, ale i méně zalesněnými oblastmi dál od hranic, kde si při postupném sjíždění užijete výhledů do vnitrozemí. Trasa je určena těm cyklistům, kteří zvládnou i delší trasy ve zvlněném terénu.

 

Start a cíl: Železná - Poběžovice

 

Informační tabule Sezení venku Pro dálkové cykoturisty Cyklisté vítáni Vzdálenost od centra Plzně 30km
Aktualizace: 03.05.2009

Brdskými bučinami k Padrťským rybníkům

news

Trasa vede zpočátku po jednom z hřebenů nad údolím Úslavy, poté hlubokými lesy jižních Brd kolem chráněných území starých bukových lesů (Míšovské a Chýninské buky) a mrazových skal (Fajmanovy skály a klenky). Další část trasy zajíždí do nejatraktivnější oblasti středních Brd - k Padrťským rybníkům a to po nově vyznačených cyklotrasách, přístupných o sobotách, nedělích a svátcích. Poslední úsek je pak vyhlídkovou jízdou do údolí Spáleného Poříčí. Trasa jako dělaná pro milovníky přírody a jízdy po klidných lesních cestách a krásných vyhlídkách. Vzhledem ke své délce se nabízí několik možností jejího zkrácení. Dlouhé úseky lesem nabádají k přibalení svačinky a dostatku tekutin na cestu. Nevyplácí se proto minout bez povšimnutí gril v Míšově.


Délka trasy: 51km

Start a cíl: Spálené Poříčí

 

Sezení venku Piknikové místo Vyhlídkové místo Pro dálkové cykoturisty Cyklisté vítáni Vzdálenost od centra Plzně 50km
Aktualizace: 01.12.2008

Po kamenných křížích I.

news

Chcete li si zahrát stopovačku na kole, vydejte se hledat kamenné kříže na sever od Plzně. Trasa je určena těm, kterým nevadí občas sesednout s kola a hledat v lese nebo na mezi. Za těmito kamennými svědky dob minulých se mohou vydat skupinky i jednotlivci. Na Manětínsku a Kralovicku je kamenných křížů oproti jiným koutům naší vlasti podstatně více.

 

Délka: 53 km

Start: PLZEŇ u Kalikovského mlýna

Cíl: PLZEŇ Bolevec – konečná tramvaje č. 4

 

Restaurace, kde vaří Pro dálkové cykoturisty Vzdálenost od centra Plzně 50km
Aktualizace: 07.11.2008