Na úvodní stránku
mail

Trasy pro cyklovýlety

 

Tipy na výlety na kole z Plzně do bližšího či vzdálenějšího okolí. Trasy jsou rozděleny podle náročnosti. Vyberte si vhodný typ z podmenu.

Českým lesem podél bývalé železné opony

news

Tato trasa je určena těm, co milují krásnou přírodu. Vede totiž oblastí, kde byly vesnice po válce vysídleny a pohyb lidí byl kvůli ochraně tzv. železné opony omezen. Díky tomu zde zůstala nádherná příroda, kterou cyklisté tak rádi vyhledávají. Nabízíme vám trasu se třemi variantami délky a tedy i náročnosti podle toho, na jak dlouhý výlet se cítíte. Tu nejkratší zvládne běžný cykloturista. Trasa navazuje na trasu obou cyklobusů, které jezdí z Plzně do Českého lesa. 

 

Start a cíl: Stará Knížecí Huť

Cíl: Přimda nebo Železná nebo až Bělá nad Radbuzou

 

Aktualizace: 20.05.2015

Kolowratovými lesy kolem tajemných jezírek a rozhledny

news

V trojúhelníku mezi Rozvadovem, Přimdou a Železnou se nachází hned několik zajímavých naučných stezek. Ono tu totiž je opravdu mnoho zajímavých míst. Několik přírodních památek (rašelinná Jezírka u Rozvadova, bukový prales na Dianě a ostrůvek původního lesa kolem zříceniny hradu Přimda), pár vyhlídkových míst (vrchol Přimdy, rozhledna Milíře) a krásné cesty po vrcholových pláních s prameništi potoků do hněda zabarvených rašelinou. Klidné cesty lesem i bezlesím, kde téměř nepotkáte stavení - leda tak bývalou rotu, či zbytky domů nějaké zaniklé vsi. Trasa má tři varianty od nejkratší po nejdelší a navazuje na zastávky cyklobusu Český les. Tu nejkratší trasu zvládne běžný cykloturista.

 

Start: (Železná) Přimda

Cíl: Železná (Bělá nad Radbuzou)

 

Aktualizace: 20.05.2015

Za knoflíky, Havranem a kolovratem

news

Tato trasa je určena těm, co milují krásnou přírodu. Vede totiž oblastí, kde byly vesnice po válce vysídleny, a pohyb lidí byl kvůli ochraně tzv. železné opony omezen. Díky tomu zde zůstala nádherná příroda, kterou cyklisté tak rádi vyhledávají. Nabízíme vám trasu ve třech variantách délky a tedy i náročnosti podle toho, na jak dlouhý výlet se cítíte. Tu nejkratší zvládne běžný cykloturista. Trasa navazuje na trasu obou cyklobusů, které jezdí z Plzně do Českého lesa.

 

Start a cíl: Tachov (nebo Stará Knížecí Huť)

 

Aktualizace: 20.05.2015

Po Panevropské cyklotrase do Bělé nad Radbuzou

news

Tato trasa vedoucí až do Bělé je zvládnutelná i pro pohodové cyklisty. Vede od konečné cyklobusu po lesních cestách až do Bělé, kde je možné skončit (např. s dětmi) nebo ještě pokračovat její druhou částí přes Sycherák k rozhledně na Březince. Na Sycheráku je možné se vykoupat v rybníce a poté opět sjet do Bělé. Na trase je jen jedno větší stoupání z Bělé, jinak je nenáročná a většina z ní vede mimo komunikace - je tedy vhodná i pro rodiny s dětmi.

 

Start a cíl: Železná - Bělá nad Radbuzou

 

Sezení venku Piknikové místo Pro pohodové cyklisty Cyklisté vítáni Vzdálenost od centra Plzně 35km
Aktualizace: 03.05.2009

Podbrdskými vískami a kolem hradů

news
Trasa vede zpočátku údolím Úslavy, poté nad Kornatickým potokem, nad kterým se vypíná Kozelské polesí plné zaniklých tvrzí, přírodních zajímavostí a krásných zpevněných cest. Úsek z Mirošova do Vísek projíždí západním cípem středních Brd kolem zřícenin hradů Dršťka a Homberk. Závěrečný úsek z Vísek je nádhernou vyhlídkovou projížďkou nad spálenopoříčským údolím Bradavy, do kterého se jen pozvolna sjíždí.


Délka trasy: 39km 

Start a cíl: Spálené Poříčí

 

Piknikové místo Ubytování Restaurace, kde vaří Pro pohodové cyklisty Cyklisté vítáni Vzdálenost od centra Plzně 40km
Aktualizace: 03.12.2008

Podél vlaku - jeďte, kolik zvládnete

news

Ujedete  na kole 40 až 60 km za den.  Chcete si vyzkoušet, zda ujedete více? Chcete si udělat delší, ale  pohodový výlet s možností  ukončení jízdy na kole, když vám dojdou síly?  Vyzkoušejte tuto trasu.  Vlakem dojedeme do stanice Horažďovice – předměstí. Cestou si můžeme prohlédnout zpáteční cestu – vede z větší části podél trati  a tak v případě  nedostatku sil můžeme cestu přerušit, dojet do nejbližší stanice a do Plzně se vrátit vlakem. V létě si navíc užijete krásné koupání v lomu.

 
Délkana kole 39km do Dvorce a 75 km až do Plzně

Start: Plzeň, hl.nádraží ČD

Cíl: Dvorec, popř. Srby, Ždírec, Blovice, Nezvěstice, St. Plzenec nebo Plzeň

Pro pohodové cyklisty Pro dálkové cykoturisty
Aktualizace: 22.08.2007