Na úvodní stránku
mail

Trasy pro cyklovýlety

 

Tipy na výlety na kole z Plzně do bližšího či vzdálenějšího okolí. Trasy jsou rozděleny podle náročnosti. Vyberte si vhodný typ z podmenu.

Za drakem

news
Tato trasa využívá nově dokončených cyklostezek spojujících Chodskou metropoli Domažlice přes Babylon, oblíbené místo pro rodinnou rekreaci, s německým Furth im Waldem. Právě v tomto krásném bavorském městečku hned za hranicemi přetrvává nejstarší tradice hrané německé historické slavnosti Skolení draka. Můžete se tak vydat po cyklostezce, která je nyní součástí mezinárodní cyklotrasy Praha-Plzeň-Řezno-Mnichov za drakem přímo na slavnost nebo si ho můžete prohlédnout v dračím muzeu. Výlet je určen rodinám s dětmi, neboť vede téměř celý po cyklostezkách mimo komunikace a hraniční hřeben překonává pozvolna.
Start: Domažlice
Cíl: Furth imWald Aktualizace: 29.12.2011

K dračí sluji

news

Jen pár kilometrů za Domažlicemi se nachází tajemná jeskyně Salka. Chcete-li poznat dračí sluji ukrytou v lese jen kousek od cesty, vydejte se směrem k Pasečnici. Přírodní památka Salka je nezvyklým útvarem budícím představy tajemné dračí sluje. Při zpáteční cestě můžete opatrně nahlédnout k lesnímu jezírku nedaleko Köglerova zastavení, zda nespatříte lesní víly nebo se podívat k Sokolově vyhlídce. V případě pěkného počasí vás třeba zláká koupání v Babyloně a cestou z něj si prohlédnete obnovenou lávku s akvaduktem u Hadrovce. Trasa je určena rodinám, co se nebojí vyšlápnout na kopec a užít si z něj vyhlídku i cestu dolů.

Délka trasy

Start a cíl: Domažlice

Aktualizace: 28.12.2011

Za Kozinou a jeho velkým psem

news

Tato trasa nás zavede k památníku Jana Sladkého Koziny na Hrádku u Újezda. Památník teď hlídá velký šedý pes shlížející krásnou vyhlídkou na Chodsko přímo u prolézaček. Velký šedý pes je tajemnou prolézačkou pro malé dobrodruhy. Cestou k němu můžete navštívit Pamětní síň Jana Sladkého Koziny v Újezdě a poslechnout si výklad v původním chodském nářečí. Kozinův památník na Hrádku i s nádhernou vyhlídkou může být místem pro sladkou odměnu na terase restaurace nebo kiosku. Při cestě dál na koupání v Babylonu pojedete přes Trhanov. Zpátky do Domažlic už vede cesta téměř pořád po cyklostezkách a také přes obnovenou lávku s akvaduktem u Hadrovce. Trasa je určena rodinám, co se nebojí vyšlápnout na kopec a užít si z něj vyhlídku i cestu dolů.

Délka trasy:

Start a cíl: Domažlice

Aktualizace: 27.12.2011