Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

4. národní cyklokonference bude v Královéhradeckém kraji

article

Pro ty, co se zabývají podporou cyklistiky mám dobrou zprávu - chystá se další národní cyklokonference ČR, která se tentokrát uskuteční v Královéhradeckém kraji. Po šumavském Srní, jihočeské Hluboké a moravských Velkých Karlovicích se tentokrát odbornící z privátní sféry, úředníci i zástupci neziskového sektoru sejdou ve Špindlerově Mlýně. Čekají je dva dny plné inspirativních přednášek a setkání a poté další tři dny exkursí na kolech po cyklostezkách. Jaké je téma letošní cyklokonference?

Autor: cykloRADKA Aktualizace: 15.01.2009

Cyklistů i cyklostezek přibývá, ale stále jich není dost. Úspěšných řešení ovšem přibývá, takže se není čemu divit, že základním tematem letošní cyklokonference je Od vize k realitě.

 

Cíl letošní Cyklokonference pak reflektuje dlouhodobý cíl Národní strategie cyklistické dopravy ČR, který se odráží ve třech rovinách:

test

  • rozvoj užívání kola jako rovnocenného prostředku dopravní obsluhy území
  • rozvoj cyklistiky pro posílení cestovního ruchu, jako volnočasové aktivity a rekreace
  • rozvoj cyklistiky pro posílení ochrany životního prostředí a zdraví obyvatel


Protože jsem se účastnila všech národních cyklokonferencí a na některých přispěla i svým vystoupením, musím všem těm, co se snaží z pozice politika, úředníka, projektanta či pracovníka cestovního ruchu cyklistice pomoci,  říci, že každá tato cyklokonference mne nabila spoustou nápadů. Kontakty, které zde získáte, a zkušenosti, které vyměníte, vám vystačí minimálně na dva roky, než bude uspořádána další cyklokonference.

 

Takže neváhejte a rychle se registrujte! Právě dnes byla registrace spuštěna! Už Jan Amos Komenský  prosazoval výuku  v praxi, tak nezapomeňte, že doprovodný program - tedy technické exkurse - pro vás mohou být možná ještě přínosnější, než příklady prezentované na přednáškách... Navíc je to jedna z příležitostí, jak pohovořit s někým o tématu i v sedle kola...

 

Veškeré informace najdete na internetových stránkách www.cyklokonference.cz

 

Přílohy

Pozvání (346.58 kB)