Na úvodní stránku
mail

Spolek Plzeňsko na kole

article

Spolek Plzeňsko na kole (dříve občanské sdružení Plzeňsko na kole) se zformovalo kolem zakladatelky regionálního cyklistického portálu plzenskonakole.cz Radky Žákové v roku 2008 nedlouho poté, co portál zahájil svoji činnost. Cílem sdružení je zlepšovat podmínky pro dopravní i rekreační cyklistiku v Plzni a plzeňském regionu. Plzeňsko na kole se zaměřuje také na vytváření kvalitního parkování kol. První pilotní projekt příkladného parkování na kola realizovalo z grantu MO Plzeň 2 - Slovany u OG Dvořák v roce 2009. Na dalších projektech správného parkování pro kola spolupracovalo jako odborný poradce s městem i dalšími subjekty v Plzeňském kraji.

 Autor: cykloRADKA Aktualizace: 02.03.2017

testMezi úspěšné realizace, na kterých se podílelo, tak patří tulipánové stojany ve Škoda sport parku pod plzeňskou vodárnou a před službami občanské  vybavenosti na Slovanech, nebo třeba parkování na kola u Registru vozidel na Koterovské třídě. Z iniciativy sdružení také vznikly kvalitní cyklostojany v Praze před Ministerstvem dopravy.

 

V lednu 2016 prošlo Plzeňsko na kole „povinnou” transformací a z občanského sdružení se stalo spolkem, který je zapsaný ve spolkovém rejstříku u Krajského soudu v Plzni. oddíl L, složka 4951.

 

Dne 24. února 2017 se stal Spolek Plzeňsko na kole řádným členem České cyklofederace založené jako zastřešující organizace cyklistickými spolky z celé ČR v roce 2016.

 

Kontakt:

Radka ŽÁKOVÁ, cykloradka @ seznam.cz, tel. 777 093 290

 

IČO: 226 86 002