Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

5. ročník Tour de Brdy láká závodníky i diváky

article

Rekordní účast a pěkné počasí slibuje 5. ročník Tour de Brdy, při kterém se s cyklistickou sezónou  rozloučí na dvě stě závodníků. Specifický závod po cestách v Brdech je posledním závodem této sezóny pro většinu startujících. Na závod se přijede mj. kompletní Dukla Praha s Milanem Kadlecem i Aloisem Kaňkovským medailisty z mistrovství světa, kterým se na závodech pořádaných AC Spartou Praha hodně daří. Na startu se můžeme těšit i na paraolympionika Jiřího Ježka a obhájce loňského vítězství Ondřeje Cinka.

Autor: cykloRADKA Aktualizace: 27.09.2011

testZávod odstartuje v 11 hodin u restaurace Berten u bývalých kasáren strašický starosta Jiří Hahner. Poté se závodníci vydají na 70 km okruh okolo Brd s celkovým převýšením okolo 1100m. Trasa je zavede nejprve k Zaječovu, poté přes kopec Hejlák do Obecnice, k Pilské přehradě a do obce Láz. Z Lázu trasa pokračuje přes Malý Tok do Nepomuka, kde bude u restaurace Nepál pro účastníky připraveno občerstvení. Z brdského Nepomuku cyklisté minou Červený vrch a vydají se k Padrťským rybníkům. Zde se trasa na čtyřicátém kilometru trasy rozděluje.

 

Hlavní trasa pro většinu startujících vede po hrázi Padrťského rybníka a je o 3,5 kilometru kratší než trasa objízdná po silnici přes Teslíny, Borovno , Míšov, Vísky a Trokavec. V Trokavci se obě trasy spojují a pokračují přes Skořice okolo Loveckého zámečku do Strašic. Trasa přes Padrťské rybníky vede po lesních cestách (dva 3km úseky lesních cest) a většina cyklistů se bude snažit projet tyto úseky i na silničních kolech, tak jak je tomu na legendárních profi závodech např. Paris Roubaix. Tento úsek bude divácky hodně atraktivní a proto pořadatel vypisuje soutěž pro diváky o nejlepší foto z trati závodu, kdy autor nejlepší fotografie získá cyklistický dres. Foto je možné zaslat na sparta.praha@seznam.cz ve velikosti do 1MB. Celkový vítěz závodu si odveze 6500 korun a vítězové jednotlivých kategorií kol MTB, cyklokros/treking, silnice po 1500 korunách. Hlavní cenou v účastnické tombole je zahradní krb nebo zahradní nábytek dle výběru od firmy Duo Dezort Strašice. O pitný režim se tradičně postará Chodovar - rodinný pivovar z Chodové Plané a občerstvení po závodě zajistí cyklorestaurace Berten. Včas přihlášení startující dostanou upomínkový cyklistický dres. Přihlášky je možné podat ještě i 1 hodinu před startem závodu. Pro děti bude připraven skákací hrad a doprovod může využít nabídky na prohlídku muzea dopravy nebo středních Brd v blízkosti startu a cíle. Trasa je zajmavá a program v cíli bohatý, ze což organizároři děkuji zejména obcím na trase a místním institucím, které také pomáhají při zabezpečení závodu.

 

test 

 

Pozvánku na akci najdete v příloze tohoto článku.

Přílohy

Pozvánka na akci (738.57 kB)