Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Bezdružická lokálka pro cykloturisty v roce 2009

article

Na lokálce z Pňovan do Bezdružic se opět můžete v létě svézt oblíbenými parními vlaky, prožít příjemné odpoledne při kulturním programu ve stanici Bezdružice a nebo se na kole či pěšky toulat kouzelným Konstantinolázeňskem. Na pomezí Plzeňského a Karlovarského kraje na Vás čekají zříceniny hradů, studánky s minerální vodou, zádumčivá údolí potoků, daleké vyhlídky a 220 km cyklotras. Nevynechejte ve svých výletnických plánech projížďku po trati, kde za každou zatáčkou na vás čeká nějaký ten romatický pohled na lesní zákoutí se stádem zvěře, hrad na vrcholu kopce či dech beroucí výška viaduktu přes údolí Mže. Že jste tam ještě nejezdili? 

Autor: Míra KLAS (text+foto) Aktualizace: 09.04.2009

V roce 2009 odjíždějí osobní vlaky z Plzně na Pňovany a Bezdružice v těchto časech: 6:30, 8:30, 12:30, 14:30, 16:30 a 18:30. Na všech vlacích na hlavní trati Plzeň - Pňovany - Stříbro, jsou řazeny velké zavazadlové vozy na přepravu jízdních kol. U vlaků na trati do Bezdružic je vhodné, aby skupiny cyklistů svou přepravu avizovaly alespoň 2 hodiny před plánovanou cestou na telefonním čísle stanice Pňovany - 972 526 355 a nebo u strojvedoucího.

 

 

testNevynechejte akce na lokálce

  • o víkendech 18.-19. července a 8.-9. srpna - Bezdružické parní léto 2009 - jízdy historických parních a motorových vlaků, staré autobusy a auta, četníci, hasiči a bohatý kulturní program v okolí Bezdružic
  • 3. října 2009 - Jízdu výletního cyklovlaku z Plzně na vyhlášené Slavnosti jablek na hradě Krasíkov

 

Naše tipy

  • Poslední sobotní vlak z Bezdružic po 18 h jede až do Plzně. Ušetříte si přestupování v Pňovanech i dopravné za jízdní kolo.
  • Linka unikátního VLAKOTAXI byla prodloužena z Bezdružic až do Cebivi. VLAKOTAXI je možné si objednat každý den mezi 10 až 12h a v pátek po 20h.

Přílohy

O bezdružické lokálce (509.93 kB)