Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Cestovatelský veletrh Holiday World začíná

article

Na letošním Holiday Worldu vystavují město Plzeň, Plzeňský Prazdroj a Plzeňský kraj na společném stánku

Již po dvaadvacáté se otevřely brány cestovatelského veletrhu Holiday World ve Veletržním paláci v Praze. Veletrh je oblíbeným cílem cestovatelů i turistů. Pro inspiraci k příštím výletům a dovoleným si sem chodí i cyklisté. Co zajímavého přináší letošní ročník tohoto oblíbeného veletrhu?

 Autor: cykloRADKA (text). Bára STLUKOVÁ (FOTO), Jiří KOPTÍK (oto), Martin PECUCH (foto) Aktualizace: 07.02.2013

testVeletržní palác opět zaplnily stánky vystavovatelů ze všech koutů naší vlasti a ze zahraničí. K těm největším patří expozice jednotlivých krajů. Návštěvník tak může snadno najít, co hledá. O cyklomapách ale platí to, co známe z  jiných veletrhů - na pultech většinou neleží, musíte si je vyžádat u obsluhy stánku. Škála vystavujících je pestrá - kromě krajských expozic, kde najdete propagační materiály jednotlivých měst a menších regionů, vystavují zde také mnohé cestovní kanceláře včetně těch, které nabízejí cyklistické zájezdy (Herdegen, Kudrna, Turistika a jiné). Uvidíte zde také stánky vystavovatelů zpoza našich hranic - z Bavorska, Slovenska i Rakouska. I oni přivezli na veletrh nabídku pro cyklisty. Expozice zde mají i vzdálené destinace, jako třeba Taiwan či Dominikánská republika. Tam ale na kole vyjíždí je opravdoví dobrodruzi.

 

Jedním z lákadel veletrhu pro veřejnost  bývá doprovodný program včetně soutěží. Ten začal již dnes vyhlašováním výsledků jedné z nich. První dva dny veletrhu (čtvrtek a pátek) jsou totiž vyhrazeny odborníkům, proto také vyhlašování výsledků soutěže Kraj mého srdce proběhlo hned v zahajovacím dni veletrhu. Internetovou anketu o turisticky nejoblíbenější kraj České republiky spustily na sklonku roku 2012 Vydavatelství KAM po Česku a výstavní společnost Incheba Praha. Prvního ročníku ankety se zúčastnilo 4 697 hlasujících z celé republiky, kteří on-line přidělovali svůj hlas jednotlivým krajům v sedmi kategoriích. Soutěžilo se v následujících kategoriích  - letní a zimní dovolená, pěší turistika, adrenalin, památky a historická místa, folklór a tradice a cykloturistika. Ve třech kategoriích zvítězil Jihočeský kraj, dvě vítězství si odnesl Liberecký kraj, další dvě prvenství patří Jihomoravskému kraji a Praze. V kategorii cykloturistika bylo vítězství jen velice těsné - Jihočeský kraj zvítězil nad Jihomoravským krajem jen o 28 hlasů! Na třetím místě v této kategorii skončil kraj Středočeský.

 

Novinky z Plzně a Plzeňského kraje

testPlzeňský kraj představil na tiskové konferenci poslední produktový balíček. Publikace Turistický průvodce – Šumava, Český les a bavorské příhraničí, vznikla v rámci projektu Do Plzeňského kraje za přírodou, tradicemi a gastronomií.  S blížící se turistickou sezonou jistě zaujme i nová tematická skládačka Poznejte barokní krásy Plzeňského kraje, která naplní téma spirituální poznávací turistiky a provede návštěvníky po nejzajímavějších památkách baroka v Plzeňském kraji.  Město Plzeň představilo také nové propagační materiály mezi než patří praktický kapesní Průvodce městem, který Plzni dosud chyběl, a brožuru Enjoy it!. Ta představuje Plzeň z hlediska historického, jako západočeskou metropoli průmyslu a vzdělanosti a jako město s výjimečnou kulturní tradicí. Ta vyústila v zisk titulu Evropské hlavní město kultury 2015. Turistické materiály, které město Plzeň představí, spojuje nový vizuální styl, vycházející z nového loga města, které odkazuje k titulu EHMK 2015. 

 

Veletržní tip pro cyklocestovatele

testJiž tradičně platí, že na veletrhu se dají objevit opravdu zajímavé a pro cyklistu užitečné materiály. Pro ty z vás, co se občas vydají s kolem i za hranice, máme jeden tip. Na veletrhu bude poprvé k dispozici cykloslovníček. Na rozdíl od běžného slovníku v něm najdete nejen překlad českých slovíček do němčiny a angličtiny, ale také pár šikovných frází, které oceníte třeba při hledání ubytování nebo cykloservisu v případě defektu. „Se slovníčkem se mohou cyklisté domluvit anglicky či německy v základních situacích, zajistit si ubytování nebo si objednat jídlo v restauraci,“ uvedla Monika Hlávková z Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava, která jej ve spolupráci s Jihomoravským krajem a Nadací Partnerství vydala. Tato útlá kapesní publikace čítající 32 stran byla vydána v rámci projektu Zažít kraj vína a památek na kole, který na lednovém veletrhu Regiontour získal speciální cenu veletrhů Brno v kategorii nejlepší turistický produkt. V rámci tohoto projektu vydala Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava i jiné šikovné materiály pro cyklisty, kteří chtějí pojezdit na kole Jižní Moravu a sousední příhraniční oblasti Rakouska. Ten, kdo jezdí na Šumavu nebo do Českého lesa, jistě využije Cykloslovníček i tam. Pro ty, kteří si jej nevyzvednou na stánku Jihomoravského kraje, je ke stažení v elektronické podobě. Vážní zájemci si tištěnou verzi budou moci po veletrhu objednat u vydavatele na adrese: info@ccrjm.cz,  

 

testO veletrhu

Stránky veletrhu: www.holidayworld.cz
Otevírací doba:    

Čt 7/2/2013 (Pouze pro odborníky): 10.00 - 18.00
Pá 8/2/2013 (Pouze pro odborníky): 10.00 - 18.00
So  9/2/2013 (Pro veřejnost): 9.00 - 18.00
Ne 10/2/2013 (Pro veřejnost): 9.00 - 17.00 

 

Vstupné:     

Čt 7.2. + Pá 8.2. (platí na Holiday World, Golf Show a Top Gastro & Hotel)
Předregistrace odborníků: 400 Kč
Odborníci na místě (na pokladně): 600 Kč


So 9.2. + Ne 10.2. (platí na Holiday World, Golf Show a Top Gastro & Hotel)
Vstupné plné: 150 Kč
Rodinné vstupné: 300 Kč (2 dospělí + dítě nebo děti do 15 let)
Zlevněné vstupné: 80 Kč (pro seniory, ZTP, studenty, děti a mládež do 18 let)
ZTP+P vč. 1 osoby doprovodu: zdarma
Děti do 10 let: zdarma
Zákaz vstupu se psy!

 

Další veletrhy pro cyklisty

15 -Ne 17/2/2013 - Tourism Expo - veletrh cestovního ruchu a volného času v areálu Flora Olomouc

Pá 5 - Ne 7/4/2013 - FOR BIKES - cyklistický veletrh v PVA v Praze-Letňanech

Čt 25 - Ne 28/7/2013 - ISPO  - veletrh městské cyklistiky a elektromobility na výstavišti v Mnichově

St 28 - Ne 31/8/2013 - Eurobike - největší světový veletrh se zaměřením na cyklistiku na výstavišti ve Friedrichshafenu

Čt 7 - Ne 10/11/2013 - Bike Brno -  cyklistický veletrh na brněnském výstavišti

 

Fotogalerie