Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Chcete jezdit líp? Zapojte se do 1. cyklo a in-line průzkumu

article

Taky si při svých výletech na kole říkáte ´Proč to tady neudělali jinak?´ nebo ´Jak to, že jsem se o této krásné stezce nedověděl?´ či dokonce ´Proč tady není úschovna kol, abch mohl jít i já na prohlídku?´ Možná vás to překvapí, ale v České republice dosud neproběhl žádný seriozní průzkum, který by ukázal, kolik lidí jezdí rekreačně na kole nebo na kolečkových bruslích, jaké zvyky a potřeby tito lidé mají, jaké stezky preferují a jaké služby jim u nás chybí.

Autor: cykloRADKA Aktualizace: 18.08.2011
Vstoupit do diskuse (2)

test„Již při prvních přípravách tohoto cyklo a in-line průzkumu jsme se setkali s pozitivními rekcemi odborné veřejnosti," říká Renata Šedová, která průzkum iniciovala a řídí. „Nejen u nás v Orlických horách a v Podorlicku scházejí informace o potřebách a zvycích uživatelů našich cyklo & in-line stezek a cyklotras. Seriózní čísla by rádi získali rovněž projektanti a investoři infrastruktury i manažeři dalších regionů České republiky. Například zájem veřejnosti o ‚trendové' terénní stezky a singltraily pro horská kola můžeme zatím jen odhadovat. A to je pro efektivní výstavbu a marketing málo," dodává. „V Německu a Rakousku probíhají průzkumy zaměřené na cyklisty každý rok a o jejich výsledky je velký zájem," říká odborník na cykloturistiku Daniel Mourek z týmu národního cyklokoordinátora. „U nás máme zatím jen k dispozici čísla ze sčítačů na stezkách. Informace o chování a potřebách cykloturistů nám zoufale chybí. Přitom například v Německu jsou jedním z klíčových argumentů pro podporu udržitelných forem cestovního ruchu," argumentuje Mourek.

 

První národní cyklo a in-line průzkum probíhá formou on-line dotazníku na nově utvářených stránkách www.ceskojede.cz. Do 30. září by jej mělo vyplnit nejméně 1000 respondentů z řad veřejnosti. Motivací k tomu jim bude množství cen věnovaných sponzory průzkumu. Respondent bude mít možnost získat například jeden z víkendových pobytů pro dva nebo jiné zajímavé cyklistické dárky. Do průzkumu se zapojují také partneři, kteří o něm již teď informují. Mezi něj se zařadil i náš regionální informční portál pro cyklisty plzenskonakole.cz.

 

„Jsem velmi rád, že průzkum vznikl a moc si vážím přístupu agentury CzechTourism, která jej bez váhání zaštítila. Konečně budeme moci získat konkrétní a podložené názory veřejnosti, jež budou určitě zajímavé nejen pro odbornou, ale rovněž pro laickou veřejnost. Vždyť kdo by nechtěl vědět, jaké terény, regiony a služby jsou nejvíce v oblibě a poptávané, kolik řádově ujede průměrný český cykloturista za rok apod.? Prostě: vyplň a budeš jezdit líp!," s neskrývaným nadšením zakončuje sloganem průzkumu národní cyklokoordinátor Jaroslav Martinek.

 

Jezdíte na kole nebo na kolečkových bruslích, nejste s něčím spokojeni? Napadá vás, jak podmínky pro cykloturisty, bikery ale i in-line bruslaře zlepšit? Zúčastněte se prvního národního cyklo a in-line průzkumu v České republice. Vyplňte on-line dotazník a třeba přitom ještě získáte jednu z početných cen včetně některého z víkendových pobytů pro dva v oblíbených cyklistických destinacích. Vaše odpovědi poslouží projektantům nových stezek i těm, kteří připravují nabídky v jednotlivých regionech. Tak si udělejte pohodlí a dejte se do klikání. Co klik, to šlápnutí do pedálů. Tohle virtuální šlápnutí se vám vrátí v dalších letech - bude se vám jezdit líp! Takže KLIK 

 

Cyklo-inline průzkum - Českojede.cz

 

A pokud jezdíte na kole i s kamarády, pošlete jim odkaz na tento článek s prosbou o vyplnění.

 

test Co čeká na tazatele, kteří vyplní dotazník, při slosování?

 

Dvoudenní pobyt od sponzorů pro dvě osoby v předních cyklistických destinacích ČR  v zařízení s certifikací „Cyklisté vítáni"

 

 

Hotel U Kata v Kutné Hoře, jejíž historické jádro je zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO

Penzion Jáňův dvůr v Novém Přerově na Moravské vinné stezce, která Vás provede úrodnými moravskými vinicemi

Hotel Erlec v Šluknově, které je nejsevernějším městem České republiky

 


30 ks cyklistických balíčků
Moravských vinařských stezek obsahujících mapového průvodce Moravskou vinnou stezkou, cyklistickou lahev, tričko a cyklistickou lékárničku s motivem Moravských vinařských stezek. 

 

Diskuse (2)

Vstoupit do diskuse