Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Chcete koupit nebo prodat kolo? Navštivte cykloburzu

article

Pokud jezdíte na kole několik let jako já, začnou se vám doma hromadit věci, které už na kole nevyužijete. Buď jste si koupili lepší, nebo jste zvolili nový díl s lepšími funkcemi. Možná máte doma starší cyklokompjútr, nevyhovující nosič, brašničku na kolo, nějaký náhradní díl nebo dokonce kolo, na kterém už nejezdíte a možná byste ho chtěli prodat. Nebo něco z toho hledáte? V tom případě zajeďte tuto sobotu do Stupna. Ve zdejší Sokolce, pár kilometrů od Plzně, se totiž koná cykloburza, vstup je zdarma, před koupí se můžete poradit s odborníky...

Autor: cykloRADKA (text& foto), Michal MÍČKO (foto) Aktualizace: 01.02.2012
Vstoupit do diskuse (0)

Už několikrát jsem si říkala, že by pro přebytky cyklistické výbavy bylo dobré uspořádat burzu. Občas mne někdo požádá, abych zveřejnila na plzenskonakole.cz inzerát, že prodá nebo koupí kolo. Osobní kontakt je osobní kontakt a možnost osahat či dokonce vyzkoušet si kupovanou věc mnohé přesvědčí k nákupu použité věci za mnohdy velice výhodnou cenu. Za dobu, co se věnuji podpoře cyklistiky, jsem ale pořádání cykloburzy na Plzeňsku nezaregistrovala a tak jsem Jaroslavu Rybovi z pořádajícího Author týmu Stupno položila pár otázek:

 

plzenskonakole.cz: Jak vás napadlo uspořádat cykloburzu?

Jaroslav RYBA: Já osobně jsem ji dosud nepořádal, ale několik burz jsem absolvoval jako zákazník. Po revoluci, když jsem aktivně závodil, tak se věci na kolo sháněly strašně špatně. Tak jsem navštívil burzu v Praze na Třebešíně a  v Plzni. Později ještě zorganizovali kluci z Klabavy burzu v sokolovně. Potom to utichlo a burzy už se nepořádaly. Já prodávám kola a občas někdo přijde s tím, že má doma součástky, které už nepotřebuje, nebo naopak někdo, kdo by chtěl koupit na nějaké tréninkové kolo nějakou funkční použitou součástku za lepší cenu, tak jsem si říkal, že by to nebylo špatné obnovit.

 

plzenskonakole.cz: To je určitě zajímavá myšlenka... Podílí se na organizaci ještě někdo? 

Jaroslav RYBA: Cykloburzu pořádá Author team Stupno ve spolupráci s Marcelem Beranem, který prodává kola v Chrástu.

 

plzenskonakole.cz: Dva prodejci kol, tedy odborníci na slovo vzatí - budou toho moci nějak prodávající a hlavně kupující využít?

Jaroslav RYBA: Pokud bude někdo chtít poradit, zda kolo koupit, či nekoupit, můžeme mu poradit. Můžeme kolo prohlédnout a říci, zda je v takovém stavu, za jakou cenu je nabízené.

 

plzenskonakole.cz: Kde se vlastně cykloburza koná?

Jaroslav RYBA:  Pořádáme ji v prostorech Sokolky ve Stupně, kde máme asi  10 x 12 metrů velký prostor, který běžně využíváme na schůze, oslavy a sportovní akce.

 

plzenskonakole.cz: A bude tam kde zaparkovat kolo, pokud by někdo přijel na kole? 

Jaroslav RYBA: Stojany máme a pokud by bylo špatné počasí, tak se dají kola zamknout pod přístřeškem v pavilonku u vchodu.

 

Děkuji Vám za rozhovor a přeji úspěšnou akci se spoustou spokojených cyklistů...

 

test 

 

 

Základní informace a cykloburze

Termín konání So 4/2/2012

9.00-10.00h doporučený příjezd pro nabízející

9.00-14.00h pro veřejnost

Místo konání areál Sokolka ve Stupně, okres Rokycany (hřiště národní házené)

Kontakt na pořadatele Jaroslav RYBA, tel: 603 710 061

 

Přílohy

Pozvánka na akci (21.00 kB)

Diskuse (0)

Vstoupit do diskuse