Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Cyklistický veletrh FOR BIKES za pár dní startuje

article

Jen pár dní zbývá do začátku prvního ročníku cyklistického veletrhu FOR BIKES v pražských Letňanech. Výrobci i prodejci kol, nabídka regionů pro cyklisty i specializovaná média, to všechno na veletrhu najdete spolu s bohatým doprovodným programem od pátku 5. března do neděle 7. března. Kdo bude mezi vystavovateli a jak získat zlevněnou vstupenku, to vše se dovíte v našem článku...

Autor: cykloRADKA (text a foto), Jitka VRTALOVÁ (foto) Aktualizace: 26.02.2010

test Právě tento týden vysvitlo pořádně sluníčko a rozpustilo většinu sněhu, který tuto zimu dlouho ležel. Někteří nedočkaví cyklisté již vytáhli kola, další přemýšlejí, co musí před prvním vyjetím udělat, někteří přemýšlejí jak doplnit výbavu, jiní uvažují třeba o celém novém kole. V Praze se chystá o víkendu série sportovních veletrhů FOR BIKES, FOR FITNESS & WELNESS a GOLF SHOW.

 

Vystavovatelé

 

testSvé stánky zde budou mít prodejci kol jako CYKLOŠVEC, Citybikes.  Najdete zde ale také kola značky Commencal, určená pro většinu disciplín vč. downhill, freeride, fourcross, dirtjump, crosscountry, slopestyle atd. která budete moci otestovat na testovací dráze. Na stánku Cyklosportu RIK najdete kola německá kola značky CUBE.

 

Pokud budete chtít omrknout doplňky jako jsou sportovní brýle, zajděte na stánek B1, kde najdete značky Relax, R2 a Mereni. Na FOR BIKES vystavují i výrobci značkového sportovního oblečení Canard (stánek C6),  CYKLOSCHEIN (stánek A21). Značkové cyklistické boty Nothwave najdete na stánku B11.

 

Pokud Vás zajímají tipy na výlety na kolech, můžete navštívit stánek nadace Jihočeské cyklostezky, Středočeského či Ústeckého kraje nebo stánek Vysočiny.

 

Navštivte Plzeňáky test

plzenskonakole.cz je mediálním partnerem veletrhu FOR BIKES a tak nás na veletrhu najdete na společném stánku v hale 3 na stánku B6 spolu s NaKole.cz a Cyklisté vítáni.

 

Z plzeňského regionu na veletrhu najdete ještě touškovského výrobce špičkových rámů kol DURATEC, který bude nabízet měření pro rám kola za zvýhodněných podmínek, tj. za poplatek 700Kč vč. DPH (MOC 2900Kč vč. DPH). Sebou je ovšem nutné mít cyklokraťasy, pedály a tretry! Na FOR BIKES najdete také plzeňské nakladatelství CYKLOKNIHY v hale 3 na stánku A22.

 

testChristiania bike -  tohle kolo  nebo spíš nákladní tříkolka - parkuje před budovou dánského velvyslanectví v Praze. Může být - a také bývá - používáno k různým účelům, od dopravy dětí k odvozu nákupu z obchodu. V ulicích Prahy na něm můžete vidět dánského velvyslance, Ole E. Moesbyho. Původně sestrojeno v r. 1978 pro dopravu v autonomní zóně bez aut, v Christianii, stalo se toto kolo běžným v ulicích celé Kodaně. V Kodani používá tuto bez-emisní tříkolku například dánská pošta k doručování zásilek. Avšak popularita této tříkolky přesahuje hranice Dánska. Mnoho jich potkáte v ulicích německých měst, zvláště v Hannoveru, Berlíně, Frankfurtu a Kolíně. Švýcarsko se také připojilo a mnoho Londýňanů si tento praktický bicykl pořídilo také. Nyní má dánské velvyslanectví v Praze čest představit toto kolo České republice. Velvyslanectví Dánska zapůjčilo kolo na výstavu FOR Bikes 2010 a bude součástí expozice našeho společného stánku  B6 v hale 3.

 

Doprovodný program

V AGang freestyle aréně (hala 7) budou probíhat v sobotu a neděli freestylové závody BMX a MTB, kterých se zúčastní naši špičkoví bikeři. Trialový mistr světa a showman Pepa Dressler předvede své umění na speciálné vyrobených překážkách v hale 3. Na venkovní ploše, těsně u testovací plochy budou mít jednotlivé vystavující firmy své expozice s koly, které si návštěvníci budou moci zdarma prakticky vyzkoušet na trati připravené ve spolupráci s ČEMBOU. Důraz bude kladen na testování celoodpružených kol. Pro děti bude připravena dovednostní dráha a k testování jim budou zapůjčena dětská kola s helmou a chrániči.

V hale 3 bude podium s velkoplošnou obrazovkou, kde bude probíhat mimo jiné prezentace stávajících a nových cykloturistických možností jednotlivých regionů a měst ČR.

 

testV průběhu veletrhu bude moderátor rozmlouvat s osobnostmi cyklistiky sportovní fotografkou Markétou Navrátilovou o zážitcích z Tour de France, Gira a Vuelty či osobností veletrhu mistrem světa Mike Klugem. FOR BIKES se zúčastní také bikeři Gassperotti, Maroši a další naši úspěšní jezdci. FOR BIKES bude pořádat první závod seriálu KOLO PRO ŽIVOT, virtuální indoorový závod na speciálních trenažérech, připojený na PC. Závod bude možno sledovat průběžně na velkoplošné TV.

 

V  hale 4 bude probíhat velké testování elektrokol, jemuž bude předcházet odborná konference podporovaná Magistrátem hlavního města Prahy, která proběhne v pátek dopoledne.

 

V prostorách vstupní haly najdete na dvacet panelů výstavy magistrátu hlavního města Praha Cyklistická, jen o kousek dál pak kolekci fotografií mezinárodně proslulé sportovní fotografky Markéty Navrátilové.

 

Pozor - vstupenky budou slosovány!

 


 

O veletrhu FOR BIKES

Pořádá ABF a.s., záštitu nad veletrhem  převzal Magistrát hl. m. Prahy.

 

testTermín a místo konání
Pá 5. - Ne 7. března 2010, PVA Letňany

 

Otevírací doba
Pátek   5. března 2010 / 10.00 - 19.00
Sobota 6. března 2010 / 10.00 - 18.00
Neděle 7. března 2010 / 10.00 - 18.00

 

Vstupné
Základní vstupné: 80 Kč
Děti do 10 let: zdarma 

Pro získání vstupenky se slevou se musíte předem prostřednictvím internetu registrovat zde.

 

Doprava na veletrh

  • strategické umístění s napojením na přivaděč dálnice D8 z Teplic, Drážďan, Berlína a na pražský rychlostní okruh, který propojuje přivaděče ostatních dálnic
  • sousedící letiště se statutem mezinárodního letiště pro malá letadla
  • nová konečná stanice metra C – Letňany s největším záchytným parkovištěm P+R pro 700 vozu a s autobusovým terminálem

 

 

Odkazy

 

www.forbikes.cz