Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Cyklobusy se představí na Apriliádě

article

Na pravidelnou linku cyklobusu do Brd můžete nastoupit např. na CAN v Plzni.

Změny v jízdních řádech i speciální nabídky pro tuto sezónu představí na letošní Apriliádě u příležitosti otevírání cyklistické sezóny  ČSAD autobusy Plzeň. Cyklobusová rodinka se loni rozrostla o spoj do Českého lesa. Jaké změny ho čekají letos a jak vyjedou další cyklobusové linky?

 Autor: cykloRADKA Aktualizace: 01.04.2010

Jízdní řády linek cyklobusů v Plzeňském kraji budou v rámci otevírání turistické sezóny k dispozici ve stylovém stánku ČSAD Plzeň na náměstí Republiky ve čtvrtek 1. dubna 2010 od 10 až do 18 hodin.

 

Dopravce ve spolupráci s partnery připravil několik novinek. Především se jedná o zavedení tzv. rodinného jízdného, které má za cíl zatraktivnit cestování cyklobusy pro rodiny s dětmi. U cyklobusu do Českého lesa dochází k výraznému zkrácení jízdní doby.

 

testPo předložení jízdenky z cyklobusů je nově poskytována sleva 10 korun na vstupném do  Muzea strašidel na náměstí Republiky v Plzni. Navíc za jízdenku z Brdského cyklobusu získáte zdarma teplý nápoj v restauraci Hotelu Ve Dvoře, ve Spáleném Poříčí. Linka Brdského cyklobusu Plzeň - Příbram a linka Českoleského cyklobusu Plzeň - Bělá nad Radbuzou - Železná, letos poprvé vyjede již 1. května a obě budou jezdit o víkendech a státních svátcích až do 28. září.

 

Šumavský cyklobus Plzeň - Železná Ruda - Kvilda, se vydá na trasu až 5. června, provoz ukončí 26. září. O letních prázdninách bude v provozu denně, mimo prázdniny pouze o víkendech.

 

Další aktivity pro cyklisty můžete na Apriliádě hledat na stánku Klubu českých turistů Plzeňského kraje nebo Informačního centra.

 

Podrobnosti  o změnách v jízdních řádech i jízdném v cyklobusech vám přineseme  v některém z dalších článků na našem portále plzenskonakole.cz.