Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Cykloobjížďka - poprvé v kraji v Rokycanech

article

V souvislosti s budováním nového železničního koridoru se loni cyklisté trápili rozježděnými cestami na CT37 kolem Hracholuské přehrady. To bylo úskalí zejména pro nic netušící cizince projíždějící na mezinárodní cyklostrase do Praha - Paříž. Letos výstavba železničního koridoru pokračuje mezi Plzní a Prahou. Tentokrát ale stavební firma myslí i na cyklisty a připravila jim objížďku. Také se divíte? To, co je na cyklostezkách na západ od našich hranic běžné, bude mít v Plzeňském kraji tuto sobotu premiéru.

Autor: cykloRADKA (text), Jan ENGLER (foto) Aktualizace: 26.11.2009

testUzavírka postihne velmi frekventovanou cyklostezku podél levého břehu Klabavy v Rokycanech na mezinárodní cyklotrase číslo 3 spojující Prahu přes Rokycany a Plzeň s Regensburgem. Železniční most, který zde překlenuje tok Klabavy i cyklostezku, prochází rekonstrukcí, při které přijde o jeden oblouk. Proto bude stavba na několik dní uzavřena pro pěší i cyklisty. Objížďka pro cyklisty bude vedena přilehlými ulicemi. Ve směru z města tedy pojedete Čapkovou ulící do ulice Josefa Růžičky, kde podjedete pod železničí tratí, Čelakovského ulicí a ulicí Práchovna se pak dostanete zpět na cyklostezku podél Klabavy. Objízdná trasa bude vyznačena  v celé délce a podle předpokladu by měla trvat od soboty 28. listopadu do soboty 5. prosince včetně. Cyklisté tak ani nemusejí počítat s větší časovou rezervou na objížďku, pokud jezdí na kole třeba do práce, protože objízdná trasa je jen o několik stovek metrů delší než ta původní.

 

Za příkladný přístup k cyklistům můžeme stavební firmu SKANSKA jen pochválit!