Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Dálniční lávka opravena

article

Nová drátěná pole již byla instalována - lávka je opět bezpečná.

Asi nejkrásnější plzeňská lávka přes dálnici v Černicích je opravena. Pokud jste tudy projížděli v létě, museli jste si všimnout, že se postupně ztrácejí jednotlivá drátěná pole vytvářející boční stěny lávky. Lze jen spekulovat, zda si jimi přivydělal nějaký bezdomovec, či zda nějakému vykutálenci posloužila jako plot kolem terasy či zahrady. I když viník, který nebezpečně poničil tuto lávku, je stále neznámý, její správce (Správa veřejného statku města Plzně) musel jednat. Všech 36 chybějících nerezových polí musel nahradit novými, tentokrát pouze z pozinku.


Autor: cykloRADKA Aktualizace: 19.12.2007

Jak uvedl správce městských mostů a lávek inženýr Hlavnička: „Z městského rozpočtu tak muselo být vydáno téměř 300 tisíc korun. Kdyby se pro opravu použil původní materiál, stála by oprava kolem 630 tisíc korun!“ Při opravě byla též provedena opatření, která mají podobnému „loupání perníčku“ zabránit.

 

Jen připomínám, že jsem tomu, kdo pomůže dopadnout zloděje originálních nerezových drátěných polí z Dálniční lávky, slíbila odměnu. Vodítkem mohou být všem zájemcům fotografie opravené lávky i detailů uchycení drátěných polí šrouby. Nepotkali jste je někde třeba u souseda? Třeba je ale ještě potkáte, možná zatím čekají ve sklepě.