Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Další díl Giant ligy se pojede zase v Plzni

article

František Raboň odpovídá na otázky novinářů na tiskové konferenci ke Giant lize

Devátý ročník Giant ligy, nejprestižnější silniční série kriterijních závodů v Čechách, odstartoval již premiérově 24. března ve španělském letovisku Mallorca. Druhý díl ligy startuje 21. dubna ve sportovním areálu SKP RAPID v Plzni-Doubravce, další díly pak následují dle ligového kalendáře až do 22. září vždy od 17.30 hodin. V letošním roce se Giant liga kromě premiérového startu ve Španělsku rozroste o závody v městských centrech Přeštic, České Lípy a Rokycan.

 

 



Autor: cykloRADKA (text), Tereza KOTALOVÁ (foto), Jaroslav PELCMAN (foto) Aktualizace: 09.04.2010

Diváci se mohou těšit na sérii devatenácti kvalitních cyklistických podniků s jedinečnou konkurencí českých a zahraničních jezdců. Giant ligu okoření opět naši nejlepší cyklisté současnosti - František Raboň (HTC Columbia), Roman Kreuziger (Liquigas), cyklokrosaři Zdeněk Štybar, Radomír Šimůnek a zlatý paralympionik Jiří Ježek (ČATHS), který jezdí na strojích z Touškovského Duratecu, společně se stříbrným paralympionikem Jiřím Bouškou (Alltraining.cz), který se již blýsknul třetím místem na Mallorce.

 

testSamozřejmostí je start jezdců AC SPARTY PRAHA, kteří si v loňském roce díky Jirkovi Nesvedovi odvezli celkové vítězství. Vedle silničářů specialistů se do Plzně na Giant ligu jezdí testovat i bikeři v čele s Milanem Spěšným (Scott Hagett). Samozřejmostí se stal Sýkora - sportswear Cup určený ženám. Ty si závody v Plzni také oblíbily. Pro kategorii juniorů je nově vypsán PowerBar Cup a soutěž o nejaktivnějšího jezdce ponese již klasický název KISS proton prestige. Jezdci nad čtyřicet let pojedou svůj NaCesty.cz Cup a vítěz si opět užije trénink na Mallorce.

 

Novinkou seriálu bude soutěž Wattů ve spurtu Alltraining.cz Cup, kde bude vyhlášen nejlepší jezdec s maximálními watty díky speciálnímu snímači na kole jezdce. Další zajímavostí by měla být čipová technologie od firmy Acuratic, kterou používají organizátoři klasiky P-KV-P a díky Luboru Tesařovi se bude používat i v Plzni.

 

Každý díl ligy navíc připraví divákům zajímavou soutěž o soudek piva Gambrinus. Diváci se zároveň mohou těšit na vylepšené zázemí v prostoru startu a cíle, kde pro ně bude připravena minitribuna, aby se mohli pohodlně usadit.

 

testGiant liga je tady opět hlavně pro cyklisty a je zároveň „barometrem" výkonnosti českých jezdců, kteří tak mají jedinečnou možnost otestovat si svojí výkonnost a poměřit síly se soupeři. Stane se tak opět důležitou prověrkou nejlepších českých spurtérů v cyklistické sezoně 2010.

 

Giant liga podporuje i mládežnické kategorie a v tomto roce navazujeme na sérii sportovních akcí pro děti (McDonald's dětská TOUR), kde si vždy vítěz kategorie odveze dres z připravené nové kolekce dresů McDonald's dětské Tour. Pro děti je tak připraven kvalitní seriál za přispění společností McDonald's a Kooperativa. V rámci dětské Tour budou vloženy i závody pro handbikery, kde by se měl objevit i paralympionik Radovan Civiš, kterému chtějí organizátoři pomoci s přípravou na Londýn 2012.