Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Dobojováno - CyklomaratonTour Okoloplzně zná vítěze

article

Další závod ze série Cyklomaraton Tour zařazený do Českého poháru v půlmaratónu horských kol odstartoval tuto neděli v plzeňském areálu SKP Rapidsport. Okoloplzně Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra se jelo na šedesátikilometrové trati nebo v kratší verzi na poloviční vzdálenost.

 Autor: cykloRADKA Aktualizace: 21.07.2009

Závod byl o něco náročnější než před rokem, kdy se jel první ročník. Na trase z plzeňské Doubravky projeli závodníci Božkovem, hustými lesy u Kyšic a Letkova až na vrchol Hradiště, kde byla nejvyšší část tratě. Zpět se jelo přes Starý Plzenec a Koterov. Hned od začátku se na čele vytvořila skupinka čtyř závodníků, kteří si později rozdělili nejvyšší příčky. Favorita Jana Hrušku z týmu Cyklotrenink.com doplňoval ještě Martin Horák (KED Cyklomax), Pavel Zerzan z České spořitelny MTB a Robert Novotný z Factor Bike Teamu.

 

Po sobotním lehkém deštíku čekalo na trati čerstvé bahno jako z lázní, které ovšem závodníkům jejich neduhy neléčilo. Kvůli bahnu naděje na umístění mnohým závodníkům klesly. Zabahněné přehazovačky a nefunkční brzdy potrápily skoro každého.

 

Na špičce se i na začátku druhého okruhu držela stejná skupina jezdců, ale tempo Jana Hrušky ji začalo rozdělovat. Nejprve odpadl Horák a pak se Hruškovi podařilo odpárat i Zerzane s Novotným. Hradecký biker si po šedesáti kilometrech dojel pro vítězství s úctyhodným náskokem téměř minuty a půl. Stříbro vybojoval až v cílové rovince Pavel Zerzan, na třetím místě nechal Roberta Novotného.

 

Napínavější souboj se odehrál mezi ženami. Bojovaly především dvě z nich, které už na startu stály vedle sebe. V čele se nejprve s malým náskokem držela Alena Krnáčová, ale později ji dotáhla Ivana Loubková a v cíli byla dokonce o dvě minuty dříve. Třetí místo zbylo na Janu Kubáčovou. Na poloviční trati zvítězili Radek Černý z Author Teamu Stupno a Radka Spěšná sestra loňského vítěze a reprezentanta Milana Spěšného.

 

Hned další neděli je na pořadu další závod série v Ústí nad Labem, kde se jede i závod Českého poháru v maratonu. Více informací o všech závodech je k dispozici na webu www.cyklomaratontour.cz.

 

Výsledky závodu Okoloplzně Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra

 

testMUŽI

1. Jan Hruška (CYKLOTRENINK.com) - 01:51:04
2. Pavel Zerzan (ČS-MTB) - 01:52:32
3. Robert Novotný (Factor Bike Team) - 01:52:34
4. Martin Horák (KED CYKLOMAX) - 01:57:04
5. Michal Plesník (Alpinepro-Author Team) - 01:57:18
6. Radek Bečka (Factor Bike Team) - 01:57:25
7. Martin Splítek (KED CYKLOMAX) - 01:58:06
8. Ondřej Kobliha (4Ever - Cyklo Bulis) - 01:58:23
9. Lukáš Bukovský (Hermann- Body Color) - 01:58:40
10. Vlastimil Veverka (KED CYKLOMAX) - 02:02:06

 

ŽENY

1. Ivana Loubková (Hermann- Body Color) - 02:14:32
2. Alena Krnáčová (Subway Unibon Marin) - 02:16:32
3. Jana Kubáčová (Bike RAnch Team) - 02:22:50
4. Lenka Bulisová (4Ever - Cyklo Bulis) - 02:26:02
5. Bohumila Petrůjová (AGNESI MTB team) - 02:26:07