Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Ebicykl 2007 projížděl Plzní

article

v Plzeňské H+P

Již XXIV. ročník známé poznávací akce Ebicykl projížděl tentokrát i Plzní. Sraz účastníků byl již v sobotu 21.7. odpoledne na hvězdárně v Žebráku. Výjezd se uskutečnil v neděli ráno. První den vedla trasa přes Rokycany na Plzeň a poté dále do Spáleného Poříčí. Účastníci měli zastávku kromě jiného i na Hvězdárně v Rokycanech a na pracovišti H+P Plzeň.

Autor: Lumír Honzík Aktualizace: 22.07.2007
Bohužel ne všichni na plzeňské astronomické pracoviště dorazili. Zřejmě tomu napomohl i silný protivítr a výškový profil trasy, který museli účastníci překonávat po většinu cesty. Nicméně nejznámější účastník této akce RNDr. Jiří Grygar CSc., známý astrofyzik a popularizátor astronomie poctil svojí návštěvou plzeňské pracoviště, a tak bylo možné s ním alespoň na chvilku pobesedovat. Bohužel se nezdržel dlouho, neboť ho ve večerních hodinách čekala přednáška ve Spáleném Poříčí. Trasa letošního Ebicyklu pokračovala dále do oblasti jižních Čech a jižní Moravy. Účastníci navštívili kromě jiného i odborné pracoviště na Kleti a řadu dalších menších hvězdáren (Kunžak, Jindřichův Hradec, Sezimovo Ústí, Tábor, Vlašim a další). Trasa letošního Ebicyklu končí po týdnu v sobotu 28.7. v Jihlavě.

Odkazy

http://www.ebicykl.cz/