Na úvodní stránku
mail

Rady a nápady

Dobrá rada drahá... Tak vybírejte. Třeba vás bude něco inspirovat. Možná byste se také rádi podělili o nějakou dobrou radu. Pokud ano, pak mi napište. 

Jak krásně očistit ruce od šmíru po opravě defektu na trase

article

Rozetřete tak, aby se šmír rozpustil v mléce

Určitě se vám to někdy stalo – spadnul vám řetěz, nebo jste píchli a museli lepit. A přitom jste si pěkně umazali ruce - nejen od normální špíny, ale také od šmíru. Jak se ho elegantně zbavit na trase, kde není možné se umýt?

Autor: cykloRADKA (text), Jana VANĚČKOVÁ (foto) Aktualizace: 29.08.2007

První, co člověka napadne, je otřít si ruce o trávu nebo o mech. To ale moc nepomáhá. Ani utření „na sucho“ do papírového kapesníčku není to pravé. Šmír je mastný a tak ho musíte rozpustit nějakou mastnotou. Stačí vám k tomu dvě věci, které s sebou stejně nejspíš vozíte: papírové kapesníčky a nejobyčejnější mléko na opalování v malém plastovém obalu  (nejlepší je reklamní balení 50ml, do kterého si můžete dolévat opalovací mléko z většího). Naneste mléko na ušpiněná místa a rozetřete tak, aby se v něm šmír rozpustil. Pak vše z rukou setřete papírovým kapesníčkem. Pokud nějaká špína ještě zůstala, proces opakujte, dokud nebude mít ruce opravdu čisté. Po této očistě vám navíc budou krásně vonět. Inu, vyzkoušejte taky a uvidíte...

Fotogalerie