Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Jiří Ježek ochutnal na touškovském kole kanadské zlato

article

Další velký úspěch pro českou cyklistiku zaznamenal několikanásobný paralympijský vítěz Jiří Ježek. Na mistrovství světa v silniční cyklistice hendikepovaných, které v těchto dnech hostí kanadské Baie-Comeau, zvítězil v páteční časovce jednotlivců a získal tak již čtvrtý titul mistra světa ve své kariéře. Opět zvítězil na kole, které vyrobili v touškovském Duratecu.

 Autor: cykloRADKA (text), Soňa JEŽKOVÁ (text&foto) Aktualizace: 23.08.2010

Náročnou tratí, kde na závodníky čekalo nejen velké převýšení, ale i silný vítr, doslova prolétl průměrnou rychlostí 42,7km/h na červeném speciálu z touškovského Duratecu. O pouhých osm vteřin tak porazil svého největšího soupeře a obhájce titulu z loňského roku, Španěla Roberta Alcaideho. Třetí byl v kategorii C4 další španělský závodník Cesar Niera.


test„Jsem nesmírně šťastný! Doufal jsem, že díky svým profesionálním startům mám oproti soupeřům určitou výhodu, ale zároveň jsem se cítil po dlouhé sezóně trochu unavený. I když jsem letos pravděpodobně ve své životní formě, člověk nikdy neví, jak to při nejdůležitějším závodě dopadne. Takže jsem na start šel sebevědomě, ale zároveň s pokorou. Od startu jsem jel na maximum, dvacettři kilometrů není žádná dlouhá trať, ale opakovaná prudká stoupání a vítr z časovky udělaly peklo. Nechal jsem na trati všechno a výsledek za to stál! Je krásné být nejlepší na světě! Díky všem, kteří mi k tomu neustále pomáhají...!


Pro Jiřího Ježka je titul obrovskou odměnou a potvzením jeho neskutečné vůle a touhy po vítězství. Již více než deset let patří k nejužší světové spičce v paralympijském pelotonu a v poslední době si jako jediný hendikepovaný cyklista světa dokázal vybojovat respekt i mezi profesionálními cyklisty.

 

„Sportovní výkony Jiřího Ježka jsou neuvěřitelné. To, co dokáže on jako handikepovaný sportovec, my ’zdraví’ často jen obdivujeme. Jeho poslední výkon v kanadském Baie-Comeau je nejvyšším triumfem! Titul mistra světa v časovce jednotlivců získal i přesto, že došlo ke změně pravidel paralympijské cyklistiky a ke sloučení kategorií. Jsme hrdí na to, že právě on je tváří značky Duratec a že naše úspěšná spolupráce trvá již 8 let. Jirkovi moc gratulujeme! Za jeho vítězstvím stojí usilovná tvrdá práce, každodenní trénink, pokora a silná vůle. Jiří Ježek není jen závodníkem, ale vzorem pro nás ostatní a všechny handikepované,” říká o Jirkovi ředitelka Duratecu Kateřina Duchková a dodává: „Všechna jeho kola jsou speciály stavěné na míru. Jiří Ježek byl první, který měl optimalizovaný posed a geometrii rámu měřenou systémem Duratec FOG.”

 

 

Odkazy

www.jirijezek.cz - stránky Jiřího Ježka

 

www.uci.ch - stránky Mezinárodní cyklistické federace v originále Union Cycliste Internationale (UCI)

 

www.duratec.cz - stránky výrobce kol, na kterých Jan Ježek získal světový titul