Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Kampaň Do práce na kole odstartovala

article

Kruhovým objezdem na Slovanech, kde se sbíhají chodníkové cyklostezky, projíždí mnoho cyklistů také cestou do práce

Více než v předchozích letech by mohl a Plzeňany zaujmout letošní soutěž Do práce na kole. Proč? Motorovou dopravu totiž omezují dvě významné opravy mostů v Plzni. Projet město tak, aby se člověk vyhnul kolonám aut, nejde, tedy pokud se nerozhodnete sednout na kolo. Dobrý důvod k tomu zapojit se letos do soutěže Do práce na kole...

Autor: cykloRADKA (text&foto), Slávek SYROVÝ (foto) Aktualizace: 22.03.2017

testV Plzni, stejně jako v dalších 32 městech, odstartovala registrace do soutěže Do práce na kole. Jejím cílem formou soutěže přivést Plzeňany k využívání šetrných způsobů dopravy, ulevit životnímu prostředí a také vnést více radosti a pohybu do běžného pracovního dne. Ostatně, ukazuje se, že právě ta minimálně půlhodina pohybu denně je to, co nám zoufale schází v našem uspěchaném životě k zdravějšímu životnímu stylu. Chcete-li se zapojit do soutěže, stačí jen vytvořit na pracovišti tým o 2-5 lidech a během celého května pak co nejčastěji jezdit do práce či do školy „na vlastní pohon". Do soutěže se totiž kromě cyklistů mohou zapojit také běžci, chodci, vozíčkáři a jezdit se bude kromě kol i na koloběžkách, bruslích a longboardech. Kampaň organizuje spolek Auto*Mat a v Plzni ji s podporou partnerů koordinuje spolek Plzeň na kole.

 

V Plzni se bude letos soutěžit již po páté. Loni se soutěže Do práce na kole zúčastnilo v celé zemi téměř 11 000 lidí z 27 měst. V Plzni se zapojilo 515 soutěžících ze 142 firem a institucí, kteří dohromady uskutečnili 15 063 jízd. Nejvýkonnější jezdec najezdil 1 304 km. Již pár dní po spuštění registrace, bylo přihlášeno 245 zájemců z 65 firem a organizací. Pokud se chcete zapojit, stačí, abyste se zaregistrovali na webu dopracenakole.cz. Zapojit se mohou i účastníci ze zahraničí. Registrace jsou otevřené až do 30. dubna, ale vyplatí se přihlásit již v březnu, kdy je účastnický poplatek nejnižší. Všichni účastníci soutěže dostanou trika z biobavlny s originálním potiskem, budou moci využívat různé slevy a výhody u partnerů soutěže a účastnit se doprovodných akcí. Soutěží se o hodnotné ceny podobně jako v loňském roce.

 

test

„V Plzni plánujeme podobně jako v loňském roce tři veřejné cyklodílny, při kterých je možné si dát pod dohledem zkušených mechaniků svá kola do pořádku. Chybět nebude ani oblíbená Snídaně pro cyklisty a další „akce na triko" určené těm, kteří se prokáží trikem kampaně. Výsledky soutěže budou vyhlášeny začátkem června při cyklopárty. Termíny všech akcí budou upřesněny na stránkách soutěže www.dopracenakole.cz/plzen," přibližuje průběh kampaně Jiří George Konečný ze spolku Plzeň na kole, který v Plzni akci koordinuje.

 

testMotto letošního ročníku zní: „Do práce na kole jezdí i profíci!" a naznačuje, že na kole nemusejí jezdit jen sportovci, ale kdokoliv a z jakéhokoliv oboru. Tvářemi kampaně jsou břišní a hrudní chirurg prof. MUDr. Pavel Pafko, DrSc., který proslul operací Václava Havla a také první transplantací plic na území ČR, a také fyzioložka a biochemička prof. RNDr. Helena Illnerová, DrSc. Oba jezdí po celý život pravidelně na kole a nic na tom nemění ani po sedmdesátce. V rámci Do práce na kole se soutěží v kategoriích pravidelnost týmu, výkonnost jednotlivce a kreativita. Oceněný bude tradičně i cyklozaměstnavatel roku, který vytváří co nejlepší podmínky, aby mohli jeho zaměstnanci jezdit do práce na kole. V Plzni tak byla vloni oceněna plzeňská firma Škoda Electric. Mnohé instituce a firmy se zapojují v Plzni do kampaně opakovaně. Letos jsou už přihlášeny například týmy z firem ZAT, Česká spořitelna, Fakultní nemocnice, Second Help, Západočeská univerzita, IntraWorlds, Škoda JS, Lékařská fakulta či Masarykovo gymnázium. Týmy se jmenují například Drahé tety a já, Nadřazené řidítka nebo Kampa jedeš?.

Odkazy 

https://www.youtube.com/watch?v=5zXJuXzLZ7I - video kampaně

www.dopracenakole.cz/plzen - stránky soutěže

 

Fotogalerie