Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Lávka pod Pecihrádkem se opravuje. Cyklista neprojede.

article

Od pondělí  21. června se uzavřela cyklisty hodně využívaná lávka Pod Pecihrádkem. Hlavním důvodem uzavírky je oprava prken, po kterých se chodí a jezdí. Některá prkna musí být vyměněna. Původní prkenná konstrukce nepočítala s rychlou jízdou cyklistů, kterou tam lze často zaznamenat. Po opravě bychom měli tedypo lávce jezdit pomaleji přestože klesání z Pecihrádku svádí k rychlé jízdě. Pokud do oprav nezasáhne počasí, první cyklisté by se po opravené lávce Pod Pecihrádkem měli projet 15. července.

Autor: cykloRADKA (text), Jarda SOBOTA (foto) Aktualizace: 15.07.2021

Vzhledem k tomu, že oprava lávky přeruší frekventovanou cyklistickou komunikaci, bude na nejbližších rozcestích před lávkou z obou stran vyznačena objízdná trasa pro cyklisty i s plánkem objízdné trasy. Cyklisté budou muset pro cestu z Bílé Hory do Doubravky použít asi tři kilometry dlouhou objízdnou trasu přes lávku u sv. Jiří a ulicemi Jateční, Na Roudné a Nad Feronou. Na trase je přitom čeká přibližně stometrový pěší koridor stavbou Východního okruhu, kde by měli kolo vést.

 

test

Podrobněji se o opravě dočtete v článku Město Plzeň opraví lávku Pod Pecihrádkem - uzavře ji na 3 týdny

 

Od 15. července musela být  objízdná trasa  k lávce Pod Pecihrádkem upravena. Voda včera zaplavila část cyklostezky od lávky u sv. Jiří k Jateční ulici, která je součástí objízdné trasy pro cyklisty při stávající opravě lávky pod Pecihrádkem. Město tak muselo aktuálně upravit objízdnou trasu pro cyklisty a odklonit ji na Chrásteckou a Jateční ulici. Deštivé počasí také komplikuje opravu prken na mostovce na lávce Pod Pecihrádkem. Lze jen doufat, že další deště neohrozí plánované otevření lávky pěším a cyklistům ve středu 21. července.

test

 

 

 

Aktuální informace o termínu uzavření lávek, které se v Plzni opravují (k 28/7/2021)

 

Lávka Pod Pecihrádkem:
Uzavřena 24. června
Termín dokončení 31. července 2021 (tedy od 1. srpna průjezdná)

Původní kratší objízdná trasa je již průjezdná.

 

Lávka U Černého mostu na Valše
Uzavřena 13. dubna
Termín dokončení 25. srpna 2021 (tedy od 26. srpna průjezdná)