Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Letošní turistická veletržní sezóna odstartovala v Brně

article

Český les měl samostatný stánek vedle stánku Plzeňského kraje. Lákal hlavně cyklisty

Veletrh REGIONTOUR v Brně je tradičně největší přehlídkou turistických možností v České republice. Letos se dokonce expozice regionů poprvé usídlila ve zbrusu novém pavilonu P, který je největším výstavním pavilonem brněnského výstaviště. U stánků jsme hledali, co regiony nabízejí cyklistům.

 Autor: cykloRADKA Aktualizace: 18.01.2010

Cyklistické materiály jsou součástí standartní nabídky odborným návštěvníkům i veřejnosti. Jednodušší materiály bývají zpravidla na pultě, ty kvalitnější a dražší si musíte vyžádat. Rozhodně se vyplatí si nechat poradit. Po desítkách veletrhů cestovního ruchu po celé Evropě, které jsem navštívila, přidám i radu navíc - rozhodně si materiál před odnesením prohlédněte. Občas se stane, že vám šikovná obsluha vloudí do přízně i materiál, který jste vlastně ani nechtěli. Stojí za to se ptát a odnést si jen to, co vás doopravdy zajímá.

 

Stánku Plzeňského kraje v rohu pavilonu P vévodil velký pivovarský sud. Z novinek pro cyklisty jsem tady zaregistrovala cyklomapu Mikroregionu Radbuza se třemi doporučenými výlety na kole kolem Křížového vrchu (v plzeňském infocentru bude k dispozici ale až v únoru). Osobně mne překvapila nabídka cyklomap v okolí Chomutova, Litvínova, Jirkova a Ústí. V místech, kde se těžilo, vznikají při rekultivacích nové cesty pro cyklisty a také okruhy pro in-line bruslaře. Nejvíce jich najdeme v Ústeckém a Karlovarském kraji. Pro Plzeňáky to může být tip na pěkný víkendový cyklovýlet. Pěkný soubor tras pro cyklovýlety jsem našla také na stánku Vysočiny. Trasy pročesávají území od Ivančic až po Třebíč. Pro Plzeňáky může být dobrým tipem i soubor 25 výletů po Kralovarském kraji (pro pěší, běžkaře i cyklisty).

 

testNěkteré stánky ale nelákaly jen propagačními materiály, ale i rollbannery, samotnými koly (Cykloklub Kučera) nebo přímo veletržní show. K těm nejzdařilejším patřilo vystoupení královny Renaty z Orlického cyklo&in-line království, kterou navštívil král Rostislav (ministr Vondruška). Královna se po pavilonu pohybovala na okolečkovaných střevíčcích v doprovodu pážete, ceremoniáře a nezbedného šaška. Ve své družině měla i dva šikovné cyklisty - hotové akrobaty. Jeden z nich jezdil na vysokém kole, druhý pak předváděl akrobatické kousky na horském kole. Asi mají v království pěkné stezky, když se to všichni tak pěkně naučili...

 

Mnoho z toho, co bylo na veletrhu Regiontour v Brně, najdete již brzy na pražském veletrhu Holiday World, který začně už 4. února. Za další dva týdny pak můžete zajet do Mnichova, kde začíná veltrh cestovního ruchu již 18. února. Závěr sezóny bude patřit pro letošní veletržní sezónu specializovanému veletrhu FOR BIKES v pražském výstavišti v Letňanech od 5. března.

 

 

Přečtěte si také

Pro inspiraci na cyklodovolenou jeďte na Holiday World  - článek o loňském veletrhu Holiday World v Praze

Letošní veletrh SPORT Life ve znamení elektrokol - o tom, jak to s koly vypadalo na loňském veletrhu SPORT Life

 

Další veletrhy

HOLIDAY WORLD, 4.- 7. února 2010, Praha, veletržní palác

f.re.e. - Fair for Travel and Leisure, 18. - 21. února 2010, Mnichov

FOR BIKES, 5. - 7. března 2010, Praha-Letňany

 

Fotogalerie