Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Na cyklovýlet s mrnětem v cyklopřívěsu

article

Vaškovi se tento "cyklokočárek" opravdu líbil

Je to již pěkná řádka let, co jsem svoji dceru vozila na sedačce na kolo. Dnes už je to velká slečna a vývoj v cyklistickém vybavení došel mnohem dál. Mnoho rodičů si místo sedačky na kolo pořizuje raději vozík za kolo. Mohou tak odvézt společně i dvě dítka, nebo jen jedno ale i výbavu na delší výlet na kolech. Domluvili jsme se s Vaškem, který má dvouletou vnučku, že se vozík vyzkoušíme. Malou Janinku i s mámou Petrou jsme přibrali do našeho testovacího týmu.

Autor: cykloRADKA (text a foto), Miloš BYSTŘICKÝ (foto) Aktualizace: 24.06.2010

testO cyklopřívěsech toho zatím moc nevím a tak jsem se obrátila na pana Bystřického, který s prodejem cyklopřívěsů pro děti v Plzni začínal. Připravil nám jednosedadlový vozík značky Croozer. Z placaté konstrukce nasazením bočních kol z připraveného vaku, který je součástí výbavy, rychle vyrobil vozík za kolo. Ještě připevnit oj a je hotovo - tedy vozík. Vašek uvolnil rychloupínak na zadním kole a vložil do něj hranol pro uchycení oje. Jak nás pan Bystřický upozornil, standartně se dodávají dva kusy hranolu, aby si je mohli připevnit na kolo oba rodiče a v tažení se mohli případně střídat. My se také vystřídali, napřed si prázdný vozík vyzkoušel Vašek, pak v něm povozil Janinku. Poté ji provezla máma a nakonec já. Nutno říci, že vozík se vezl dobře a s vyjímkou mírného nadjíždění do zatáček nebylo třeba nějakých změn v řízení kola. Navíc tahle kolosouprava jela velice lehce, jako kdybych nic netáhla. Janina je sice ještě malá, ale dokážu si představit, že bych v přívěsu vezla i další výbavu na cestu pro sebe i pro ni.

 

Vozíky se navíc dělají v jedno nebo dvousedadlovém provedení, což je výhodné zejména pro rodiny, kde mají mrňata dvě - s těmi už to totiž na kole v sedačce zvládnout nelze. Vozíky uvezou až 35 kilogramů, tedy ty jednomístné, ty dvojmístné dokonce čtyřicet kilogramů včetně dítěte. Pro kojence je nutné vozík dovybavit speciální baby vložkou. Do vozíku tak můžete na výlet na kole vzít už  desetiměsíční miminko. A ti, co mají již odrostlé děti, mohou využít nákladní verze přívěsu za kolo a třeba se o společný náklad střídat  během delšího společného výletu. Většina dětských vozíků lze využít nejen za kolo nebo jako kočárek, ale také s lyžemi místo kol na sněhu. Někteří vášniví cyklisté berou svého domácího mazlíčka s sebou i na cyklovýlety. Pro tyto případy můžete použít speciální cyklopřívěsy pro psy a kočky.

 

testPokud jste zatím, stejně jako my, cyklopřívěs na dítko za kolo ještě nezkusili, můžete si ho třeba jen půjčit. Pan Bystřický totiž cyklopřívěsy i půjčuje. Pro ty, co si přívěs půjčí a rozhodnou se pro jeho koupi má výhodnou nabídku - půjčovné se odečítá od ceny přívěsu!

 

Vyzkoušet ale můžete kromě vozíků také závěsnou tyč, na které vašeho malého cyklistu můžete táhnout, třeba když pojedete na silnici a naopak ho nechat jet samotného bez tyče, když se dostatnete na bezpečnou cyklostezku.

 

 

 

 

 

 

testOdkazy

www.cykloprivesy.com  - prodejna, servis a půjčovna cyklopřívěsů, závěsných tyčí. odrážedel, skládacích kol a prostředků pro jejich přepravu (nosičů atp.)

 

 

 

 

 

Fotogalerie