Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Na kole v závodním tempu si na Plzeňsku letos užijete

article

Sportovní cyklistické kluby z Plzeňska pro letošní sezónu připravily několik seriálů závodů pro cyklisty amatéry. To své si v nich najdou silničáři i bikeři. Cykloklub Plzeň bude letos opět pořádat Plzeňské časovky 2009, Plzeňská amatérská liga (P.A.L.) pořádá sérii závodů cross country BECKER cup 2009 a GIANT LIGA pak představuje nejprestižnější  silniční sérii kriterijních závodů v Čechách. Co bude letos jinak nebo úplně nově?

Autor: cykloRADKA(text), Milan Černý, Tereza Kotalová a p. Aktualizace: 02.04.2009

PLZEŇSKÉ ČASOVKY 2009 

testPořadatelem 4. ročníku Plzeňských časovek je občanské sdružení Cykloklub Plzeň. Všechny závody se konají vždy v úterý odpoledne a jedou se jako časovka jednotlivců, což umožňuje bezpečnou účast cyklistů všech věkových a výkonnostních kategorií. Závodí se v šesti kategoriích, které jsou samostatně vyhodnoceny po každém závodě. Vyhlášení výsledků probíhá cca 15 minut po skončení závodu s okamžitým publikováním výsledků na webu. Do celkového pořadí se započítávají body z jednotlivých závodů. Celkové pořadí seriálu se vyhlašuje na slavnostním vyhlášení v Hotelu Continental.


Hlavním cílem pořadatelů je bezpečnost a spokojenost závodníků a udržení kvality seriálu. Všechny závody jsou řádně projednány a povoleny dotčenými orgány státní a místní správy, u silničních závodů je snížena rychlost vozidel nebo úplná uzavírka provozu. Účast na jednotlivých závodech stále stoupá a v roce 2008 byla průměrná účast cca 60 závodníků, pohybuje se  od 55 do 73 cyklistů. „Byli bychom rádi, kdyby letos vzrostla o dvacet procent," uvedl předseda Cykloklubu Plzeň Jan Hakl. Přihlásit se můžete jen na místě, předem si ovšem můžete zamluvit pevnou vlastní dobu startu. „Zvládneme zaregistrovat až 75 lidí za dvacet minut," dodává Jan Hakl.

 

Novinky pro rok 2009

testV letošním ročníku převzal záštitu nad seriálem primátor města Plzně Pavel Rödl. Počet závodů se zvýšil o jeden na sedm a celková délka se oproti roku 2008 zdvojnásobila - činí již 71 kilometrů. Letos se závod silniční časovky po rovině na nové trase Zruč - Nynice - Zruč pojede za úplné uzavírky silničního provozu. Novinkou je také nový závod ve stíhačce na 4 km na Velodromu v Plzni a závod MTB časovky do vrchu na nové trase Chrást - Hůrka. Letos bude průběžné pořadí  podle druhů závodů (MTB, silnice, dráha) vyhodnocováno již v průběhu roku.


Závodníci budou moci využít možnost dřívějšího startu již v 17:30 při zachování prezence do 18:00. První závod se posouvá z dubna na květen, takže se termíny jednotlivých závodů zahušťují. Každý ze závodů tohoto seriálu je pojmenován po některém významném sponzorovi. Závodníci se mohou přiučit první pomocic - před vyhlášením výsledků je čeká tématický seriál informací a ukázek letos o první pomoci. A cena? Tou je pro absolutního vítěze časovkářský rám DURATEC a putovní pohár.

 

Termíny seriálu

5. května 2009 - velká cena Sport Beran Chrást 

Chrást - Hůrka, silniční časovka do vrchu - 9,9 km / 220 m

 

26. května 2009 - velká cena CK Loudatour

dvojokruh Kyjovským lesem, časovka v terénu - 8 km / 200 m

 

16. června 2009 - velká cena Duratec

2x Zruč - Nynice - Zruč, silniční časovka po rovině - 29 km / 360 m

 

21. července 2009 - velká cena Coca Cola
velodrom TJ ZČE, stíhačka na dráze na 4 km

 

11. srpna 2009 - velká cena Lakron

Šťáhlavy - Raková, silniční časovka - 10,2 km / 212 m

 

8. září 2009 - velká cena Hepos Plzeň

Chrást - Hůrka, MTB časovka do vrchu - 8 km / 220 m

 

22. září 2009 - velká cena Apollo servis
velodrom TJ ZČE, kilometr s pevným startem na dráze

 

20. října 2009  -  slavnostní vyhlášení v Hotelu Continental


Seriál podporují významné firmy nejen našeho regionu např. Stock Plzeň, CK Loudatour, Hepos Plzeň, Coca cola, Duratec, Lakron.

 

Informace na internetu: www.casovky.cz

 

 

 

BECKER cup 2009

testLetos již 9. ročník Becker cupu pořádá Plzeňská amatérská liga (P.A.L.), která vznikla na jaře 2001 po dohodě pořadatelů regionálních závodů horských kol v Chrástu, Klabavě a Horní Bříze. Soutěž se postupně vypracovala na největší sérii závodů cross country v regionu a díky nečinnosti oficiálních struktur Českého svazu cyklistiky dnes supluje krajský pohár horských kol Plzeňského kraje.

 

Pro rok 2009 je vypsáno 14 kategorií od žactva až po veterány plus soutěž družstev, přičemž se nerozlišují amatéři a profesionálové. Letos jsou nově veteráni rozděleni do dvou kategorií v - 40-50 let a nad 50 let. Závody jsou určeny široké cyklistické veřejnosti. Generálním partnerem Plzeňské amatérské ligy je pro rok 2009 společnost BECKER BOHEMIA. Partnery jsou autosalon Porsche Plzeň, Sportovní Club Černý Plzeň, Sport Beran Chrást, DV FOTO, DV bike shop a grafické studio Bílý Slon Plzeň.

Termíny závodů Becker cupu MTB 2009


testNe 19.4.2009 Chrást - Velká cena Sport Beran - sprinty
So   9.5.2009 Domažlice - Velká cena Domažlic (nová lokalita)
Ne 17.5.2009 Kralovice - O putovní pohár města Kralovice
So   6.6.2009 Plzeň Košutka - Porsche Plzeň Yeti cup
Ne 21.6.2009 Stříbro - Draci na Ronšperku
So 27.6.2009 Plzeň Homolka - Velká cena Plzně
Ne   2.8.2009 Stupno - Author MTB kriterium (nová lokalita)
Ne   9.8.2009 Stříbro - Ronšperk II - finále (nová lokalita)Do celkového hodnocení se Vám bude počítat 6 nejvyšších bodových zisků. Autosalon Porsche Plzeň opět zapůjčí vylosovanému účastníkovi šesti a více závodů Becker cupu 09 automobil Škoda Yeti na víkend.

 

Informace na internetu: www.beckercup.wgz.cz

 

 

 

GIANT LIGA Plzeň

testJiž 8. ročník nejprestižnější  slniční série kriterijních závodů v Čechách odstartuje 22. dubna v 17.30 na Lopatárně. Další starty pak následují dle kalendáře  vždy od 17.30 hod až do 18. září. Letos čeká na jezdce ve sportovním areálu SKP RAPID SPORT v Plzni na Doubravce perfektně připravený cyklistický okruh. Letošní GIANT LIGU okoření nejlepší cyklisté současnosti - František Raboň, Roman Kreuziger, Zdeněk Štybar, Petr Dlask a zlatý paralympionik Jiří Ježek.

 

Novinkou bude Sýkora - sportswear CUP  - nová cyklistická soutěž pro ženy. První závod odstartuje Ondřej Lukeš, který již zakončil profesionální cyklistickou kariéru a nyní můžeme slyšet, jak komentuje cyklokrosové akce. GIANT LIGA tak bude letos opět  jakýmsi barometrem výkonosti českých cyklistů, kteří mají jedinečnou možnost poměřit síly s kvalitními soupeři. I GIANT LIGA  podporuje mládežnické  kategorie a v tomto roce navazuje na sérii sportovních akcí pro děti Dětská TOUR.

 

Informace na internetu: www.giantliga.cz

 

Přečtěte si také

Bikepark na šumavském Špičáku láká adrenalinové cyklisty

 

 

 

Přílohy

Plzeňské časovky (275.84 kB)
BECKER cup (134.58 kB)