Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Na Sport LIFE do Brna za novinkami pro cyklisty

article

Jak vytvořit rám správných rozměrů - o to se zajímali návštěvníci u stánku touškovského DURATECu

Cyklistika představuje důležitý segment našeho trhu se sportovním vybavením, a tak se nelze divit, že brněnský mezinárodní sportovní veletrh Sport LIFE přilákal od 8. do 11. listopadu spoustu nadšenců i profesionálů. Ono se totiž bylo na co dívat!

Autor: cykloRADKA Aktualizace: 12.11.2007

Nejnovější typy kol v nablýskaném ale i čerstvě zabláceném stavu jste si mohli prohlédnout ve třech výstavních halách, kde probíhaly také různé akrobatické show, nad kterými běžným cyklistům zůstával rozum stát. Kromě výrobců kol se zde prezentovali i výrobci komponentů, příslušenství a samozřejmě i sportovního oblečení.Oproti loňsku se plocha vystavovatelů rozrostla, takže jste cyklistiku kromě pavilonu V mohli najít i v G2 a spolu s bike show i v A2, odkud se do pavilonu B přesunula expozice Outdooru. Bylo vidět i stánky nových značek, zejména těch, co vyrábí kola pro nenáročné cyklisty. Dá se tedy očekávat, že se škála značek dvoukolých strojů na našich cestách značně zpestří.

 

Z plzeňských vystavovatelů jste mohli na veletrhu Sport LIFE najít třeba Cyklo Bartoníček nebo CYKLOKNIHY – vydavatelství manželů Říhových, zakladatelů časopisu CYKLOTURISTIKA. Velkou expozici, kolem které mlsně chodila spousta cyklistů, měl v hale G2 také touškovský výrobce kol DURATEC. Zájemcům zde nejdříve vzali míru na nové kolo jako u krejčího a pak zadali do počítače. Ve finále jste si mohli odnést vytištěný návrh rámu kola se základními rozměry na míru. Když jsem stánek míjela, paní ředitelka právě představovala vystavené modely panu Shimanovi. Uhodnete, který z mužů na fotografii to je?

Pokud jste se na letošní Sport LIFE nedostali, třeba vám to vyjde na ten příští. Pokud se nezmění jízdní řády, stačí, když s kamarády nebo s rodinou sednete ráno o páté v Plzni do vlaku se zvýhodněnou jízdenkou SoNe+ a do půlnoci budete zpátky ze zajímavého a finančně nenáročného výletu, jako to udělalo několik mých kamarádů. Ostatně – v tom počasí, co tento víkend bylo, to byla lepší volba, než si na kole prorážet cestu ve větru a dešti.

Fotogalerie