Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Nová cyklostezka v ulici E. Beneše v Plzni otevřena

article

Celkem 440 metrů nové obousměrné cyklostezky bylo dnes otevřeno v ulici Edvarda Beneše v Plzni. Za účasti novinářů, zástupců Správy veřejného statku města Plzně, která zadávala jménem města projekt i realizaci stavby jsme se po nově otevřené stezce projeli i my. Co cyklistům v Plzni přinese?

 Autor: cykloRADKA Aktualizace: 11.08.2008

test„Je to část páteřní cyklotrasy z centra na Bory,” uvádí Pavla Dyntarová ze Správy veřejného statku města Plzně. „Cílem celé stavby bylo zlepšit podmínky pro parkování, renovovat zeleň a vyřešit cyklistickou dopravu, dodává. Nově vybudovaný úsek cyklostezky podél ulice Edvarda Beneše vede od křižovatky se Stehlíkovou ulicí až ke křižovatce s ulicí Arbesovou. Asfaltový pruh stezky pro cyklisty je oddělen od chodníku pro pěší nově vysázenými stromy a keři. Stezka umožní bezpečně překonat úsek od Vojenské nemocnice až k Arbesově ulici, kterou spolu s ulicí Čechovou bude páteřní cyklotrasa na Bory pokračovat. „Úsek v Arbesově ulici se teprve připravuje, s jeho realizací lze počítat tak v roce 2010,říká Ondřej Vohradský ze Správy veřejného statku. „Návaznost cyklostezek v Plzni je problém. Všechny dopravní stavby jsou ale dimenzovány na cyklisty, docílit spojitosti všech stezek nám ale chvíli potrvá,” dodává ředitel Správy veřejného statku města Plzně Stanislav Liška.

 

Projekt stavby vypracovala na základě zadání SVSmP firma D PROJEKT PLZEŇ Nedvěd, s r.o., vlastní realizaci provedla firma ISKOM, s.r.o., investorem bylo město Plzeň zastoupené Správou veřejného statku města Plzně. Celkové náklady na realizaci dosáhly téměř 14 milionů korun.