Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Nová lávka U Střelnice v Lobzích má již nájezdy pro cyklisty

article

Odpolední cyklojízda pro veřejnost byla jen pro ty, co se nebojí mrazu

Ve středu 19. prosince 2007 byla slavnostně otevřena nová lávka U Střelnice v Plzni-Lobzích. V místě, kde dříve stávala lávka s přístupem po schodech z levého břehu, stojí nyní nová lávka s živičnými nájezdy, které ocení zejména cyklisté. Ti si mohou zkrátit cestu z Božkova k lobezské střelnici „přes vodu“, ale mohou ji využít také, pokud pojedou údolím Úslavy. Projet se totiž dá již z Doubravky přes Lobzy až do Božkova a odtud díky lávce Pod Kolešovkou až do Koterova.

 Autor: cykloRADKA Aktualizace: 20.12.2007
V poledne přestřihli zástupci města a obou městských obvodů, jež lávka spojuje, pásku a uvedli ji tak oficiálně do provozu. Stříhání pásky probíhalo netradičně z obou stran, protože lávka je na hranici dvou městských obvodů. Na slovanské straně stříhal starosta Lumír Aschenbrenner, na straně doubravecké pak náměstek primátora Petr Náhlík a doubravecký starosta Hynek Brom. Odpoledne se na lávku vydali plzeňští cyklisté. Ti, co odvážně vyjeli v mrazu na kolech, se sešli u slovanské radnice, odkud v 15.30 startovali. Další si lávku přišli prohlédnout pěšky. Na všechny pak čekal horký čaj s něčím na zub, na ty, co přijeli na kolech, navíc lepení do mrazu a reflexní pásky pro bezpečnou jízdu za snížené viditelnosti.

Nová lávka U Střelnice spolu s lávkou Pod Kolešovkou vytváří přirozený nenáročný koridor pro pěší a cyklisty v údolí řeky. Takové koridory chce město Plzeň dále rozšiřovat tak, aby byla vytvořena propojená síť komunikací v údolích všech plzeňských řek. Lávky v tomto případě hrají klíčovou roli.

Fotogalerie