Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Nový cyklobus na Chodsko vyjíždí poprvé o tomto víkendu

article

Cyklobusy vozí cyklisty v létě hlavně tam, kam je vlak nedoveze

Cyklisté i turisté se mohou již tento víkend svézt novou autobusovou linkou, která vozí i kola, přímo na Domažlicko. U příležitosti Chodských slavností spouští ČSAD autobusy Plzeň od soboty 14. srpna 2021 novou linku na trase Plzeň - Domažlice - Kdyně a zpět. Víkendové spoje povezou také vlek pro jízdní kola, a proto dostalo název Chodský cyklobus. Mohou ho ale využít také pěší turisté i běžní cestující.

Autor: cykloRADKA Aktualizace: 12.08.2021

testNová linka číslo 400320 pojede od 14. srpna až do konce prázdnin vždy v sobotu a neděli s vlekem pro 24 jízdní kol. „Pokud bude o naši letošní novinku zájem a dobré počasí, jsme připraveni prodloužit provoz Chodského cyklobusu až do neděle 3. října," uvedl Zbyněk Hupák ze společnosti ČSAD autobusy Plzeň.

 

Autobus jede po trase Plzeň - Líně - Stod - Holýšov - Staňkov - Horšovský Týn - Draženov - Domažlice - Kdyně. Z Plzně vyjíždí v 7:55 už ze zastávky Severka n sídlišti Lochotín, další cestující mohou nastoupit v 8:15 na Centrálním autobusovém nádraží (CAN) v Husově ulici. Ze Kdyně odjíždí na zpáteční cestu v 17:15 z kdyňského autobusového nádraží, do Plzně přijede okolo sedmé hodiny. Během konání Chodských slavností v sobotu 14.  a  v neděli 15. srpna 2021 pak pojedou ještě extra spoje mezi Domažlicemi a Kdyní.

Jízdné a jízdenky

 test Cena za přepravu osob se řídí dle zvláštního ceníku podle vzdálenosti za ujetý kilometr, přičemž jsou uznávány, všechny státní slevy pro děti, studenty, seniory atd. Nadto dopravce Z-Group bus a.s, Divize ČSAD autobusy Plzeň poskytuje další komerční slevy jako zpáteční jízdné se slevou 20 % či nižší jízdné při bezhotovostní platbě z čipové karty ČSAD anebo Plzeňskou kartou (sleva 15%).
Cena za přepravu jízdního kola je jednorázově bez ohledu na přepravovanou vzdálenost spoje 30 Kč.


Rezervaci či nákup jízdenky pro osoby je opět možno provést na různých nástupních místech a také pohodlně přes Internet např. z adresy www.csadplzen.cz/e-jizdenka . Jízdenku včetně místenky lze zakoupit rovněž ve všech kamenných kancelářích AMSBUS v Česku i na Slovensku. Místenka zakoupená současně s tzv. elektronickou jízdenkou nebo jízdenkou z klasické prodejny je ZDARMA.
Dovozné za jízdní kolo se platí vždy pouze přímo u řidiče autobusu při nástupu, předprodej není možný. Cestující, kteří si zakoupí jízdenku v předprodeji, však mají automaticky rezervováno místo pro jízdní kolo v cyklovleku. Jízdenky lze samozřejmě nadále zakoupit rovněž přímo u řidiče autobusu v nástupní zastávce. Další informace o cestování linkami ČSAD autobusy Plzeň naleznou zájemci na www.csadplzen.cz

 

 

Přílohy

Jízdní řád nové linky Chodského cyklobusu (linka 400 320) (20.63 kB)
Leták Chodského cyklobusu s jízdním řádem (1.31 MB)