Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Odpočívka u cyklostezky pod Doudleveckou lávkou otevřena

article

Pásku slavnostně přestřihl jeden ze synů manažerů firmy DHL Express.

Dne 25. července 2007 byla v Plzni na Slovnech u cyklostezky nedaleko řeky Radbuzy otevřena první odpočívka speciálně určená cyklistům. Zástupci města, Nadace Partnerství i firmy DHL Express, která odpočívku prostřednictvím grantu Nadace Partnerství finančně podpořila, dojeli na místo společně na kolech od slovanské radnice.

Autor: cykloRADKA Aktualizace: 27.07.2007
Pro odpočívku bylo vybráno místo, kde se připojuje mezinárodní cyklotrasa č. 3 z Prahy do Regensburgu k nejdelší cyklostezce v Plzni vedoucí kolem řeky Radbuzy. Kromě dvou dřevěných sezení je na místě též dřevěný stojan na kola a tabule s mapou a popisem zajímavých míst v okolí.

Nadace Partnerství podporuje aktivity související s udržitelným rozvojem dopravy, ke kterým cyklistika patří. Ve spolupráci s firmou DHL Express podpořila již vybudovní dvou odpočívej na Moravě - v ostravské Staré Bělé a v Moravskoslezském Kuníně - ta v Plzni je však první v Čechách. Mnozí cyklisté si jméno Nadace Partnerství vybaví v souvislosti se stezkami Greenways, projektem Moravských vinařských stezek nebo certifikací Cyklisté vítáni.

Firma DHL Express využívá moderní dopravní techniku, ale myslí také na cyklisty. Chce jim připravit pro cyklistiku, která je součástí zdravého životního stylu, optimální podmínky. Na vybudování odpočívky v plzni věnovala 50 tisíc korun z celkových nákladů cca 60tisíc korun. To je jistě chvályhodné a lze jen doufat, že tato odpočívka je první tvlaštovkou v budování doprovodné infrastruktury u cyklostezek v Plzni..

Odkazy

http://www.nadacepartnerstvi.cz
http://www.cyklistevitani.cz
http://vinarske.stezky.cz
http://www.cyklistevitani.cz

Fotogalerie