Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Okolo Plzně pojede Cyklomaraton Tour

article

Stejně jako loni i letos odstartuje plzeňský díl Cyklomaraton Tour Okoloplzně z SKP Rapid (Lopatárny). Letos je navíc závod zařazen do prestižního Českého poháru v půlmaratónu horských kol. Chcete se zúčastnit nebo jen podívat? Máte možnost, tak ji využijte...

 Autor: cykloRADKA Aktualizace: 16.07.2009

testStejně jako loni závod odstartuje v areálu SKP Rapid na Doubravce. Trať závodníky zavede přes Božkov do terénu u Kyšic, Letkova a Starého Plzence, pak se vrací zpět přes Plzeň Koterov do areálu na Doubravce. Oproti loňsku se příliš nezměnila, novinek je jen pár. „Především se nám podařilo závod protáhnout po pár pěkných pěšinách za Kyšicemi, kam jsme minulý rok kvůli špatnému počasí nemohli a také se trať vyhnula frekventované silnici ze Starého Plzence,” říká ředitel série závodů Tomáš Pavel. „Hlavní novinkou je ale zařazení závodu do prestižního Českého poháru v  půlmaratónu horských kol," dodává.

 

Samotný areál SKP Rapid je pro cyklisty hodně dobře známý, jezdí se tam totiž oblíbená série silničních kritérií Giant liga. Společně s pořadateli Cyklomaraton Tour nabízí areál při závodě Okoloplzně kompletní zázemí od hygienického zařízení přes odpočinkovou zónu až po bohaté občerstvení. Horkou novinkou je také možnost zapůjčení horského kola značky KONA, která se už představila na minulém závodě v Hradci Králové. Kolo si mohou zájemci otestovat v těch nejnáročnějších podmínkách přímo při závodě, je to asi nejlepší způsob jak poznat všechny vlastnosti těchto strojů.

 

testDíky zařazení závodu do Českého poháru v půlmaratónu je na startu šedesátikilometrové tratě očekávána poměrně silná konkurence jezdců z celé republiky. Kromě dlouhé tratě mají závodníci možnost startovat i na poloviční vzdálenosti, která je pak určena pro jezdce všech výkonnostních úrovní a hlavně té nejnižší. Při kratším závodě se pojede jen jeden okruh, který závodníci při Českém poháru absolvují dvakrát. Pro děti je opět připraven tradiční pohárový závod s tygříkem, který tentokrát bude hodně po asfaltu. V areálu Rapidu se mohou děti cítit jako cyklistické hvězdy, které zde každou druhou středu krouží při slavné Giant lize. Start závodů pro dospělé je v neděli 19. července v 11 hodin, děti pak budou závodit po kategoriích o deset minut později.

 

O týden později čeká na cyklisty další závod Cyklomaraton Tour v Ústí nad Labem. Také ústecký závod má jedno velké lákadlo, na jeho delší devadesátikilometrové trati se poprvé v rámci Cyklomaraton Tour pojede Český pohár v maratónu. Kratší trať bude dlouhá 45 kilometrů. Přihlášky a další náležitosti ke všem závodům série naleznou zájemci na webu www.cyklomaratontour.cz.

 

Pozvánku na akci najdete v naší sekci AKCE -- v regionu