Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Podzimní cyklojízda projela podvečerní Plzní

article

Po úvodním přivítání vyjel peloton od andělíčka z náměstí

Jak jste se dočetli v článku o zářijových akcích pro cyklisty, ve čtvrtek 20. září se v Plzni konala cyklojízda. Uskutečnila se u příležitosti Evropského týdne mobility a byla oslavou městské cyklistiky. Ukázala, že lidí na kolech a koloběžkách přibývá a že chtějí mít v dopravě své místo. Čím byla letošní cyklojízda jiná oproti těm předchozím?

Autor: cykloRADKA Aktualizace: 23.09.2012
Vstoupit do diskuse (1)
testCyklojízdu pořádala nově založená iniciativa Plzeň na kole pro všechny, kteří rádi po městě na kole jezdí nebo by na něm rádi jezdili. I přesto bylo videt  mezi organizátory stejné tváře,jako u cyklojízd, které pořádaly dřívě Děti Země... Cyklojízda byla první akcí nově založené iniciativy Plzeň na kole (poznámka redakce: nezaměňovat s Plzeňsko na kole). Ta si dává za cíl propagaci cyklistické dopravy v Plzni a snahu o zlepšení podmínek pro využití kola jako dopravního prostředku ve městě. Plzeňské cyklisty oslovuje na webu www.plzennakole.cz a Facebooku www.facebook.com/plzennakole. „Početná účast, ale i atmosféra na cyklojízdě jasně ukázala, že kolo do města patří a že Plzeňané a Plzeňanky si zaslouží pro městskou cyklistiku lepší podmínky," řekl po jízdě Petr Vaněk, mluvčí pořádající iniciativy Plzeň na kole. Cyklojízdu podpořili například platforma Škoda Plzně, Společnost pro veřejnou dopravu, Děti Země, Plzeňský kalendář, Plzeňané o. s. a další.

 

Podle pořadatelů se na náměstí Republiky U Andělíčka sešlo 102 cyklistek a cyklistů, čímž byl překonán celkový počet účastníků dosavadních cyklojízd pořádaných v Plzni. Sešli se kolaři všech generací, od dětí předškolního věku v doprovodu svých rodičů po zralé cyklisty seniorského věku. Jelo se na všem možném, od skládaček přes letité favority, tandemy, tříkolky až po koloběžky nebo závodní speciály silniční i sjezdové. Prostě na čemkoli, co má (alespoň) dvě kola. V letošním pelotonu ale bylo mnohem více koloběžek. Právě trend vzrůstajícího počtu uživatelů koloběžek je pro poslední jeden až dva roky dosti významný. V pelotonu bylo vidět také hodně kol s košíkem a samozřejmě městská kola. Těch je ale v Plzni stále ještě málo.

 

Diskuse (1)

Vstoupit do diskuse

Fotogalerie