Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Portál plzenskonakole.cz spuštěn do zkušebního provozu

article

Regionální informační portál pro cyklisty zahájil zkušební provoz. Jeho cílem je poskytnout komplexní informace těm, kteří jezdí na kole po Plzni a jejím okolí. Zprvu budou informace vyhledávat spíše místní cyklisté, později poslouží i těm, kteří do našeho města či regionu přijedou a budou hledat inspiraci k výletům na kole.

 Autor: Radka ŽÁKOVÁ (cykloRADKA) Aktualizace: 21.08.2007

Plzenskonakole.cz chce poskytnout informace praktické, jako například kde si půjčit kolo, kde ho nechat opravit, stejně jako inspiraci, kam se na kole z Plzně vypravit. Přestože rejstřík nabízených tras zatím není příliš dlouhý, chci, aby se právě trasy pro cyklovýlety ve výsledku staly jedním z lákadel tohoto serveru. Připravit pěknou trasu znamená několik hodin a leckdy i dní psaní, fotografování a mapování v terénu, proto budou nové trasy pro výlety na kole přibývat tak, jak je pro vás stihnu připravovat.

 

Plzeňští cyklisté teď nejspíš ocení „cyklistické dopravní zpravodajství“ o rozkopaných cyklostezkách, přehled cyklomap s recenzemi, seznam prodejen a cykloservisů s otevírací dobou nebo odkazy na portály pro cyklisty či místní cyklokluby. Ti, co Plzeň a její okolí neznají, raději zabrousí pro inspiraci do sekce „Zajímavá místa“, kde najdou ovšem jen ta místa, kam se lze vypravit s kolem a svého dvoukolého miláčka při tom není třeba pouštět z dohledu. Mohou také zjistit, kde si půjčit kolo, dětský vozík nebo závěsnou tyč pro kolo malého cyklisty. Užitečné informace pro zkušené cyklisty i začátečníky najdete v sekci „Rady a nápady“. Není určena jen cyklistům, ale i podnikatelům, kteří chtějí svými službami nalákat právě cyklisty.

 

Většina těch, kteří vyjedou z Plzně na kole na výlet, nedojede dál než do vzdálenosti 50 km od města - tedy pokud se má do Plzně opět vrátit. Vzdálenost 50 km od Plzně je tedy prozatím přibližná hranice území, pro které zde najdete informace. Chci, aby všechny zde uváděné informace měly regionální charakter. V záležitostech obecnějších plzenskonakole.cz spíš upozorní na informace jinde, pokud si to čtenáři či situace nevyžádají přímo.

 

Zkušební provoz by měl trvat jen do té doby, než se nám podaří naplnit základní informační strukturu v českém jazyce. Pokud vše půjde dobře, během září bychom mohli zahájit plný provoz. Stávající struktura není konečná, bude se rozrůstat dle potřeby a reakcí Vás čtenářů-uživatelů.

 

Přestože jsem pod spoustou informací i autorstvím tohoto projektu podepsaná já, musím zde poděkovat mým kamarádkám a kamarádům cyklistům, bez jejichž pomoci a připomínek by se mi plzenskonakole.cz připravovalo mnohem hůř. Někteří z nich se stali členy redakčním týmu. Pokud to láká i někoho z vás, napište mi nebo rovnou pošlete svůj příspěvek. Dík patří i pánům Benešovi a Michlovi, kteří se museli poprat s mými požadavky na realizaci portálu.

 

Poděkování patří i městu Plzni a všem těm, kteří projekt regionálního cyklowebu plzenskonakole.cz v grantovém řízení podpořili. Projekt získal grant města Plzně v oblasti cestovního ruchu, který zahrnuje vytvoření informačního portálu pro cyklisty nejen v češtině, ale i v angličtině a němčině. Cizojazyčné verze ovšem budeme připravovat až na podzim tohoto roku.

 

 

 

 

 

Přílohy

Tisková zpráva z 20. srpna 2007 k zahájení zkušebn... (290.50 kB)
LOGO plzenskonakole.cz (27.38 kB)

Fotogalerie