Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Potřetí Okolo Železné Rudy na kole

article

Již po třetí se letos jezdilo na kole i chodilo Okolo Železné Rudy. Stejnomenná akce pořádaná penzionem Habr přilákala zejména cyklouristy, kteří mají rádi Šumavu. Krom několika tras pro ně byl připraven i bohatý doprovodný program.

 Autor: cykloRADKA Aktualizace: 24.09.2010

testPořadatelé připravili kromě pěších tras také dvě trasy pro cyklisty  v délce třicet a padesát pět kilometrů. Na delší cyklotrasu přitom vyrazilo přes padesát cyklistů. Některé možná odradila ranní mlha, po jejím rozplynutí si ale všichni užívali bohatých šumavských vyhlídek. „Každého účastníka jsme na startu vybavili mapou a popisem vybrané trasy a dárkem na cestu," uvedl Milan Sklenář z pořádajícího pensionu Habr v Železné Rudě. 

 

První účastníci cyklo-turistické akce se začali vracet  13 hodiny. Každý  obdržel od pořadatele pamětní list z akce OKOLO Železné Rudy a propagační materiály z informačního centra Železná Ruda.

 

V cíli čekal na účastníky již od 13 hodin doprovodný program s ukázkou záchranných akcí při úrazech v terénu. Hasičský sbor Železné Rudy  zde představil svoji techniku včetně zásahového vozu s technikou horské služby. Na letošní akci se pořadatelům povedlo zajistit i vysutou plošinu hasičského sboru z Klatov. Největší pozornost účastníků se zaměřila na ukázkový zásah železnorudských hasičů v součinnosti s horskou službou při automobilové nehodě zahrnující vyproštění zraněného řidiče a uhašení vozidla. Ukázky byly doprovázeny odborným komentářem velitelem hasičského sboru v Železné Rudě pana Jaroše.

 

Pro letošní ročník organizátoři připravili na zahradě penzionu Habr stanové městečko Hannah, které účastníci mohli využít k bezplatnému nocování. Část stanů osídlili chlapci z Domova pro postižené ze Stoda.

 

Další, již čtvrtý ročník cyklo-turistické akce OKOLO Železné Rudy je již znám - bude to 10. září 2011. Zbývá již jen poděkovat sponzorům a organizátorům akce a přát si v příštím ročníku opět slunečné počasí.

 

Odkazy

Další informace o akci jsou na www.pkvylet.cz.