Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Regiontour odstartoval v Brně

article

Expozici Plzeňského kraje vévodil opět obří sud

S novým rokem začíná i šnůra veletrhů cestovního ruchu. Tu každoročně zahajuje brněnský veletrh Regiontour. Tuto největší regionální prezentaci  turistických možností v regionech můžete navštívit tento týden na brněnském výstavišti. Nahlédli jsme na stánky a ptali se po nabídce pro cyklisty. Jak to dopadlo?

 Autor: cykloRADKA Aktualizace: 12.01.2011

testBrněnský Regiontour tradičně nabízí největší přehlídku regionů na našich výstavách cestovního ruchu.  Je te oblíbenmým cílem cestovatelů nejen na kole. Letos jsou všechny expoozice soustředěny do pavilonu P. Stánek plzeňského kraje s obřím sudem je hned u jednoho ze vchodů. Expozice se sudem dává stánku tradiční ráz, který ještě podtrhují ochutnávky slavného plzeňského moku. Jednotlivé regiony plzeňského kraje i město Plzeň samotné nabízejí své prospekty na malých stáncích kolem sudu. Stánek Domažlicka, kde jsou k mání vyhlášené koláče najdetedoslova za rohem podle zelených pásků nad expozicí symbolizující lesy.

 

Slavnostní zahájení proběhlo na stánku Jižní Moravy za účasti jihomoravského hejtmana. Tím byl veletrh zahájen pro odborné návštěvníky. Již do pátečního odpoledne se ale můžete na prohlídku vydat i vy. Stánky nabízejí  poměrně hodně informačních materiálů  speciálně určených cyklistům. Můžete zde najít například mapky Labské stezky nebo materiály Orlického cyklo-in line království, na které upozorňovala královna se svou družinou čítající i pěkně nězbedného šaška. A je na co upozorňovat. Orlické cyklo-in-line království totiž nabízí na 60km souvislých a vzájmně propojených cyklostezek v údolích řek Orlice a Třebovky.

 

Další veletrhy pro cyklisty

Čt 10 - Ne13/2/2011 - Holiday World  - veletrh cestovního ruchu v Praze ve Veletržním paláci

Pá 25 - Ne 27/3/2011 - FOR BIKES - cyklistický veletrh v PVA v Praze-Letňanech

Čt 23 - Ne 26/2/2011 - f.re.e.  - veletrh cestovního ruchu se samostanou halou věnovanou cyklistice na výstavišti v Mnichově

 

 

Informace pro návštěvníky Regiontouru

 

Otevírací doba pro veřejnost

14. 1. 2011: 14-18 hod

15. 1. 2011: 10-18 hod

16. 1. 2011: 10-16 hod

 

Vstupné
Základní vstupné (Pá od 14 hodin, So, Ne): 150 Kč
Rodinné (So, Ne): 250 Kč
Zlevněné (So, Ne): 120 Kč

 

 

test

Fotogalerie