Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Regiontour s expozicí pro cyklisty

article

Stánek Plzeňského kraje s obřím sudem nelákal jen na pivo

Veletrhy Regiontour a GO každoročně zahajují veletržní šňůru pro české cestovatele. Na letošním Regiontouru bylo představeno několik novinek i z našeho regionu. Poprvé zde ale byla samostatná expozice pro cyklisty. Co vše nabídl první veletrh letošní sezóny a na co se můžete těšit na těch dalších?

 Autor: cykloRADKA Aktualizace: 13.01.2012

testPokud se chystáte vyrazit někam mimo svůj region, ať již na kole, č i jen s ním, návštěva cestovatelského veletrhu vás může vhodně nasměrovat i vybavit informacemi. Na letošním Regiontouru se navíc poprvé představila samostaná expozice se stánky pro cyklisty. Stánek tu mělo třeba oblíbené Znojemsko, Nadace Partnertství se svými Moravskými vinařskými stezkami, zelenými Greenways stezkami i mezi cyklisty populární certifikací Cyklisté vítáni. V jednom z největších pavilonů brněnského výstaviště měly stánky všechny kraje včetně toho našeho. Obří sud v expozici našeho kraje v rohu pavilonu P pak doplňovala samostatná menší expozice Domažlicka, která spolu se stánkem Plzeňského kraje tvořila ostrovní expozici. Plzeňský kraj na stánku poprvé představil novou publikaci Historie turistiky v Plzeňském kraji autorky Hany Voděrové. 

 

Na veletrhu ale také prezentoval tým národního cyklokoordinátora poslední část výsledků Prvního národního cyklo a in-line průzkumu. Přestože zde byly prezentovány novinky, pro cyklisty z našeho regionu to byla jen jediná - letáček s třemi výlety na kole pro rodiny s dětmi Na kole Chodskem. Nejbližší šanci, jak jej získat, budete mít na veletrhu Holiday World v Praze v polovině února, nebo na veletrhu FOR bikes na konci března.

 

 

Další veletrhy 

 

Holiday World, 9-12. února 2012, Praha, Veletržní palác - tradiční veletrh cestovního ruchu

 

FOR bikes, 30. března - 1. dubna 2012, Praha, veletržní areál Letňany - 3. veletrh cyklistiky a všeho, co k ní patří

 

Fotogalerie