Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Rokycanskem na kole - letos jubilejní 30. ročník akce

article

Startovní registrace bývá pod střechou v sokolovně v Dobřívi

Ani se tomu nechce věřit, ale letos v srpnu proběhne už 30. ročník oblíbené cykloturistické akce Rokycanskem na kole. Tradice, kterou založili v létě 1998 dva zapálení cyklisté Josef Babický a Miroslav Beránek mladší, přežila revoluci a její popularita mezi turisty na kole i těmi, co dřív závodili, neklesá. I v případě, že se spustí liják, přijede spousta cyklistů na jeden z okruhů. Jak vlastně tato populární akce začínala?Autor: cykloRADKA (text&foto), Jiří ŘÍHA (foto) Aktualizace: 08.08.2011

test„V dobřívské tělocvičné jednotě bylo vždy mnoho lidí, kteří chtěli, aby se v naší obci stále něco dělo. Kromě házené, kopané a stolního tenisu, které jsou činné stále, zde býval i silný oddíl ledního hokeje. Nacvičovalo se na všechny spartakiády a slety, a to s velkým počtem cvičenců. Pořádaly se výlety a turistické pochody do okolí i vzdálenějších míst," říká jeden ze zakladatelů akce Josef Babický. Právě on se s v roce 1981 domluvil s Miroslavem Beránkem ml., že by bylo dobré nějak zpestřit výlety milovníkům jízdních kol. Vyměřili několik okružních tras po rokycanském okresu a pro cyklisty se začala chystat vyjížďka, která dostala jméno Rokycanskem na kole.


První ročník této oblíbené cykloturistické akce se uskutečnil 7. srpna 1982. Symbolem se stal upocený cyklista. Od té doby se akce každoročně opakuje, a to stále pod vedením organizátorů - zakladatelů Babického a Beránka. Těm teď ale už pomáhají s organizaci jejich rodiny a v posledních letech také členky TJ Monika Koudelková a Pavla Beránková.


testLetošní jubilejní 30. ročník se bude konat 20. srpna. Startovat se bude již tradičně u dobřívské sokolovny ráno mezi 7. a 9. hodinou a cíl bude v areálu místního fotbalového hřiště, kde proběhne i hodnocení akce a losování tomboly. Zajištěna je hudba a občerstvení. I letos bude odměněn nejstarší a nejmladší účastník, zvláštní cenu obdrží i cyklisté, kteří se narodili v měsíci konání 1. ročníku - tedy v srpnu 1982.


„Věříme, že pokud v naší jednotě vydrží dobrá parta lidí, pak bude tato známá cykloakce pokračovat ještě mnoho dalších let," dodává Josef Babický.

 

Letošní ročník

Startuje v sobotu 20. srpna mezi 7. a 9. hodinou ranní před sokolovnou v Dobřívě. Každý účastník zaplatí startovné, které činí pro dospělého 30Kč/os a pro dítě 15 Kč/os. Na startu také obdrží každý startovní list s popisem tras. Po dojezdu do cíle obdrží každý účstník účastnický list. Startovní list s číslem je současně lístkem do tomboly, která proběhne od 15 hodin. Více informací v přiloženém souboru.

 

Přílohy

Pozvánka na akci (808.37 kB)