Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Rokycanskem na kole z Dobřívi již po osmadvacáté

article

Pak nejstarší účastník pan Bohumír Hynek z Prahy.

Rokycanskem na kole je jedna z nejstarších cyklistických akcí pro širokou veřejnost konaná na Plzeňsku. U jejího zrodu stál známý rokycanský cyklista pan Babický. Není proto divu, že se v sobotu do Dobříva sjížděli cyklisté i přes velice nevlídné počasí. Co je tolik lákalo? Organizátoři připravili pět tras - čtyři po silnicích v délce od 30 kilometrů po 135 a jednu padesátikilometrovou do terénu v Brdech. V cílovém prostoru na hřišti v Dobřívi pak ještě účastníci mohli získat pěkný dárek v tombole. A že jich bylo!  Jak to vše dopadlo se dovíte z našeho článku...

Autor: cykloRADKA Aktualizace: 22.08.2009

Z Plzně jsme vyjížděli hned ráno v sedm hodin abychom stihli na start do Dobřívi dojet včas. Bylo to přesně akorát... Když jsme dojeli k sokolovně v Dobřívi, kde registrovali účastníky, právě začalo lejt. Zaparkovali jsme kola, zaregistrovali se a čekali spolu s ostatními, až déšť přejde. Dle informací organizátorů jsme zvolili padesátikilometrovou trasu přes Padrťské rybníky, tedy přes Brdy. Již když jsme jeli do Skořic, bylo jasné, že to bude trochu blátivá trasa. A to jsme ještě nevěděli, že další přepršku budeme přečkávat přímo u Horního Padrťského rybníka. Okolní z dřívějška vyhráté lesy se pařily a na hladině Horního Padr'tského rybníka to vypadalo podobně. Dojeli jsme až do grilu v Míšově a tam si dali něco teplého na zub. Polévka, sekaná nebo nakládaný hermelín a mezitím nám přestalo pršet. Cesta zpět přes Těnovice, Mešno a Drážky pak byla už jen pohodovým zakončením cesty. Ještě jsme zaskočili na dršťkovku do Mošnovy hospody pod Hamrem a pak hurá na hřiště.

 

Docela mne překvapilo, že i přes ranní nepříjemný déšť bylo na akci celkem 147 účastníků. Nejmladší dvouletý Martínek Šilhavý se vezl v sedačce na tátově kole. Nejstarší šestasedmdesátiletý Bohumír Hynek přijel z Prahy. Poté, co vylosovaní převzali výhry, vypravila jsem se za nimi s několika otázkami.

 

testVyzvěděla jsem, že Martínek Šilhavý jel s tátou a mámou tu nejkratší trasu. Táta Martina vozí všude.  „Jen do práce s ním nejezdím,″ uvedl  v rozhovoru. Maminka ještě dodala, že Martínek má radost vždy, když vidí kolo.

 

Šestasedmdesátiletý pan Bohumír Hynek z Prahy už jezí na kole od svých dvanácti let. Ročně najede teď  přes tři tisíce kilometrů. „Bývalo to ale víc,″ vzpomíná. Již pět let jezdí se svojí paní a většinou navštěvují akce Klubu českých turistů. Takto se pan  Hynek zúčastnil např. prvního ročníku akce Týden na kole ve Frýdku-Místku  v roce 1970. Je také členem Klubu českých turistů - Sparta v Praze. Jezdí od jara do podzimu hlavně pro zážitky a také pro potěšení z jízdy. Nebojí se ani delších tratí. „Dřív nebylo sto kilometrů nic, letos máme stovky jen asi dvě,″ posteskl si na závěr.

 

Všichni se těšili na tombolu. Vše probíhalo v plenéru a naštěstí už tou dobou nepršelo. Některé výherce jsme zachytili na snímcíh, které najdete pod tímto článkem ve fotogalerii.

 

O akci

akce Rokycanskem na kole se letos konala již po osmadvacáté a to v pravidelné době, tedy 2. polovině srpna

Info o akci najdete v příloze

Každý účastník dostal v cíli Účastenský list se jménem a počtem kilometrů

 

Přílohy

Pozvánka na akci (158.83 kB)

Fotogalerie