Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

S kolem z Plzně pod Doupovské hory

article

Cesta z nádraží v Pětipsech do Vilémova

Cyklistům v Plzni se otevírají další možnosti výletů s využitím vlaku. Od 1. června začal o víkendech a o svátcích jezdit přímý vlak z Plzně do Kadaně, který přepravuje i kola.

 Autor: cykloRADKA Aktualizace: 10.06.2008

TAM   ZPĚT
8.05 Plzeň hl. n. 20.58
10.01
Podbořany 19.03
10.45 Pětipsy 18.09
11.11 Kadaň 17.43

 

Ranní přímý spoj umožňuje dojezd do Podbořan na desátou ráno, což při odjezdu z téhož místa dává více než 8 hodin na bicyklování pod Doupovskými horami. Pro zpáteční jízdu lze využít stejný vlak s odjezdem v 17.43 z Kadaně (jede v 18.09 z Pětipsů či v 19.03 z Podbořan). Zásluhu na tom, že přímý vlak jezdí do Kadaně o víkendech mají zdejší obce, které si vlaky u ČD objednaly. Jejich cílem je zpřístupnit kraj turistům z Plzeňska, a to včetně cyklistů. „Nezůstane jen u vlaků, chceme v kraji pod Doupovskými horami vyznačit nové cyklotrasy a na nádraží v Pětipsech vybudovat cyklocentrum", říká Michal Skala z Konzultační dopravní společnosti, která s obcemi na projektu spolupracuje. „Jednáme také o možnostech občerstvení ve vlaku," uvedl Petr Herbrik z téže společnosti. Obce projekt podporují, neboť věří, že turisté pomohou rozvinout místní infrastrukturu služeb.

 

testZkusili jsme to

Redakční tým plzenskonakole.cz si cestu na kole na Podbořansko vyzkoušel. Přestože nám cestu zkomplikovala výluka z Plzně do Mladotic (trvá ve dnech 7-11/6/2008) a vlak tak získal zpoždění, náladu jsme si pod Doupovskými horami určitě spravili. Trasa, kterou nám náš průvodce Petr Herbrik připravil, nebyla dlouhá ani náročná. Skoro v každé vísce byl pěkný kostelík, často i zámek či jeho pozůstatek. Nás ale uchvátila krajina pod Doupovskými horami a nenáročný terén se spoustou krásných výhledů.

 

To, spolu s místy jako jsou Valeč, Krásný Dvůr, technická památka Prokopův důl v Zahořanech u Vilémova a Kadaň je důvod, pro který byste sem měli zajet i vy.

 

Náš tip

Nabízíme vám dva tipy, které zvládnou i méně zdatní cyklisté, či rodiny s dětmi. Pro ty poslední se pak při zakoupení jízdenky SONE+ pro 2 dospělé osoby a 3 děti o víkendu stane výlet i cenově zajímavým. My jsme při 8 dospělých se čtyřmi jízdenkami SONE+ a lístky na kola zaplatili 115 korun za osobu.

 

1. tip: Z Vroutku do Kadaně pod Doupovskými Horami (cca 40km)
VROUTEK - Vildhostice - Lužec - Vesce - Drahonice - Libyně - Dolní Záhoří - Horní Záhoří - Nahořešice - Kostrčany - VALEČ - Dřkov - Nová Ves - Podbořanský Rohozec - Chmelišťná - Mašťov - Sedlec - Vojnín - Háj - Vintířov - Kojetín - Unhošťany - KADAŇ

 

2. tip: Z Pětipsů do Kadaně (cca 30km)
PĚTIPSY - Vilémov - Vintířov - Radonice - Háj - Vojnín - Sedlec - Dobřenec - Chmelišťná - Nepomyšl - Brody - KRÁSNÝ DVŮR - Veliká Ves - Chotěbudice - Podlesice - Vilémov - Vinaře - PĚTIPSY

 

 

Jízdní řád

podrobněji najdete v přiloženém souboru. Tyto přímé vlaky jezdí jen o sobotách, nedělí a svátcích od 1. června do 30. září 2008.

Odkazy

http://www.idos.cz
http://www.doupovskadraha.cz

Přílohy

jízdní řád vlaků do Kadaně a zpět (11.00 kB)

Fotogalerie