Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Šest nových cyklotras kolem Kralovic otevřeno

article

Nové cyklotrasy pokřtil místostarosta Kralovic spolu se starostou

Šest nových cyklotras pokřtili a také spolu s několika desítkami cyklistů projeli na 1. máje v Kralovicích starosta Rudolf Salfický a místostarosta Tomáš Soukup. Přestože se ochladilo, přijelo do Kralovic k soše na náměstí na několik desítek cyklistů. Kromě teplého a studeného pití na ně čekali také výtečné svatební koláčky. Po krátkém proslovu a křtu kralovického cyklorozcestníku šampaňským se cyklisté vydali po nových trasách. Každý si zvolil okruh dle vlastního výběru. Většina zamířila na západ k Mariánské Týnici. Svůj vlastní okruh si cyklisté mohli navrhnout podle vyvěšené mapy se zákresem nových i již dříve vyznačených tras.

Autor: cykloRADKA Aktualizace: 01.05.2008


Prestože nové cyklostezky byly otevřeny na začátku května 2008, s nápadem na jejich vytvoření přišla skupina cyklistických nadšenců již na podzim roku 2006. Předcházela mu diskuse mezi bikery i turisty. V létě 2007 pak byl zpracován projekt vyznačení nových tras, který stál 100 tisíc korun a byl finančně podpořen Plzeňským krajem. Následovalo výběrové řízení na realizaci samotného značení. Celých 90 kilometrů nových cyklotras opatřil ve druhé polovině března v terénu cykloznačením ZAS Koloveč. Značení stálo přes 220 tisíc korun a finančně je podpořil Plzeňský kraj. Drobné doplnění značení na problematických místech proběhne ještě v letošním roce.

 

Nové cyklotrasy č. 2060, 2061, 2062, 2063, 2064 a 2065 jsou vedeny asi zpoloviny po asfaltových silnicích III. třídy, z druhé poloviny po zpevněných lesních a polních cestách. Cílem nových tras bylo propojit Kralovice s dalšími zajímavými místy v regionu a nabídnout tak cyklistům nové možnosti pro výlety. Severní Plzeňsko je krásný, leč kopcovitý kraj, což vědí i ti, co už si projeli cyklotrasy Baroko I-III nebo Železnou Střelu. Nabídku nových karlovických cyklotras uvítají zejména zdatnější cyklisté, kteří preferují pěknou krajinu i když přitom musí vyšlápnout nějaký ten kopeček.

 

"K právě otevřeným cyklotrasám chystáme také propagační materiály. První z nich bude mapa, kterou chceme vydat do prázdnin," říká místostarosta Kralovic Tomáš Soukup. "Měřítko bude 1:50 000 a k mapě chceme vydat i sérii prospektů s navrženými cyklovýlety, kde budou jak zákresy tras, tak jejich výškové profily," dodává Jan Hammerschied z Městského úřadu v Kralovicích, který se o realizaci projektu stará.

 

Pozn. red. O vydání mapy i prospektů s cyklovýlety budeme na portálu www.plzenskonakole.cz informovat

 

Přílohy

Mapa cyklotras na Kralovicku (1.69 MB)

Fotogalerie