Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Silvestr a cyklistické PéeFky, aneb co nám Ježíšek nadělil

article

Zkuste to také - být elegantní na kole...

V době kolem Vánoc se mnozí cyklisté spíš než kolu věnují studiu materiálů na internetu či mapám, které jsou zdrojem informací pro další cesty. Koncem roku je také bilancování a to i toho cyklistického, tedy počtu našlapaných kilometrů. V počítači se mi hromadí půvabné PéeFky na Silvestra pečlivě hlídám cyklokompjútr, abych zjisitila, jak na tom ve srovnání s rokem předchozím zrovna jsem. A nejsem sama, kdo to takto dělá...

Autor: cykloRADKA Aktualizace: 09.02.2013
Vstoupit do diskuse (1)

testNaše pravidelné silvestrovské počítání kilometrů má již několikaletou tradici. Nepříliš dlouhá vyjížďka na kole do restaurace za město a po lehkém a zaslouženém obědě, ochutnávka cukroví a porovnání najetých kilometrů. Pak zase pěkně do sedla a domů k silvestrovské zábavě. V posledních letech si ti nejpilnější cyklisté vyjezdili pěkné cyklistické čtení. Nakladatelství Cykloknihy věnuje těm nějlepším, kteří na setkání dorazí, vskutku pěkné cykločtení. Letošní Silvestrovské setkání se již tradičně uskutečnilo ve sportpensionu Pohoda v Letkově, v jenom z několika mála ubytovacích zařízení v Plzni s certifikátem Cyklisté vítáni. Příjemná a zcela nekuřácká restaurace s dobrým jídlem je nám příjemným azylem po mrazivém silvestrovském bicyklování.

 

Tentokrát se ukázalo, že většina cyklistů najela v roce 2012 na kole méně kilometrů než v roce 2011. Ovšem to neplatí pro každého. Do formy se zase dostal Jirka Hrach, jehož počet kilometrů se dostal opět na pěticiferné číslo. Ti nejlepší, co se v Letkově sešli, najeli „jen” mezi šesti a osmi tisíci kilometrů. I to je ale úctyhodné číslo, a tak si po zásluze odnesli knížky. Za třetí příčku na sestaveném žebříčku si knihu Historie turistiky v Plzeňském kraji odnesl Standa Kasner. Za druhé místo v žebříčku pak si knihu Každý testkopec má svá NEJ z nakladatelství Cykloknihy odnesl Petr Nový. Knížku o rozhlednách Jirky Štekla Rájem rozhlednovým z nakladatelství Cykloknihy si jako inspiraci ke zdolávání dalších kilometrů z Letkova odvezl za nejvyšší počet kilometrů našlapaných na kole Bohouš Vřešťál. Útlou knížku o Pěti plzeňských řekách dostal Vašek Rojík. Ten měl k vrcholu Kilometrového žebříčku pěkně našlápnuto, ale v dalším šlapání mu zabránila nemoc. Kilometry do žebříčku mi poslali i další cyklisté a já je během ledna zpracovala a zveřejnila na svých privátních internetových stránkách www.cykloradka.cz spolu s pár obrázky za akce.

 

Cyklistické PéeFky

testElektronická přání postupně vytlačila ta papírová, klasiská vánoční přáníčka vytlačily zase PéeFky. I těch cyklistických rok od roku přibývá. Někde je kolo jen prostým motivem, jinde zdrojem pěkného nápadu. Občas je ale také dopravním prostředkem, který vás doveze na místo, odkud svoji fotografii pro Pour Feliciter uděláte. Naše poslední galerie cyklistických PéeFek zahrnuje všechny zmiňované případy. tak se v klidu pokochejte - třeba vás některá z nich bude inspirovat. A pokud se ptáte na mé favority, tak já jich mám hned několik:

  • Fantastický pohled z alpského sedla pořízený Mírou Krejčím a jeho partnerkou na cestě Janou. To počasí i vyhlídku jim mohu jen tiše závidět.
  • Další z těch, co mne zaujala, je PéeFka národního projektu Česko jede, která vlévá do žil optimismus - uznejdte, že projíždět s úsměvem zatopenou stezkou s botami na řidítkách, to chce opravdu optimistickou povahu.
  • Jako pohlazení po duši jsem si nechala PéeFku kolegyně Jitky Vrtalové, kterou fotila před třemi lety ve Švýcarsku, když jsme se tam spolu účastnili masové akce pro cyklisty Slow-up. Tahle fotka spolu s Jitčiným přáním do nového roku 2013 ve vás prostě zůstane, a proto musí mít v naší galerii poslední místo!

Díky všem za jejich PéeFky! Možná se ale vám líbí zrovna jiné pěkné kousky... Pro ten případ tu máme diskusi ke článku, kde můžete svoje favority vychválit...  Přiznám se, že jsem zvědavá, jak moc se můj výběr liší od toho vašeho...

 

Doufám, že vás naše fotogalerie potěší a třeba i inspiruje k cyklistické PéeFce. Pak by se naše příští fotogalerie zase po roce mohla trochu rozšířit... No ale hlavně se nebojte sednout na kolo i civilně, bez dresu a elasťáků, prostě

NEBOJTE SE ELEGANCE NA KOLE!

 

Diskuse (1)

Vstoupit do diskuse

Fotogalerie