Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Silvestr na kolech

article

S blížícím se koncem roku je tu cyklistické bilancování. Kolik jste ujeli, kde byli, kam vystoupali. Naše skupinka cyklistů na kolech i pěších tentokrát měla za cíl nově otevřený sportpension Pohoda v Letkově. Nedávno získal certifikát Cyklisté vítáni a tak jsme vyjížďku spojili i s předáním tabulky Cyklisté vítáni pan Kraftovi, spolumajiteli pensionu. Kdo přijel či přišel, mohl kromě dobrého jídla a pití získat také krásné knížky, které do kilometrické dražby věnovalo plzeňské nakladatelství CYKLOKNIHY manželů Říhových. 

Autor: cykloRADKA (text a foto), Milan VŘEŠŤÁL a Vašek ROJÍK (foto) Aktualizace: 31.12.2008

testMrazivé počasí cyklistování příliš nepřálo a tak se na náměstí "U Andělíčka" šešlo jen deset cyklistů s koly, ostatní raději volili cestu do Letkova pěšky s pomocí MHD. Nakonec se nás ves sportpensionu Pohoda v Letkově sešlo asi 35 cyklistů a cyklistek. Po společné fotce těch, co zvládli šlapat do pedálů do Letkova i v silvestrovském mrazu, si většina objednala polévku a gulášek. Prý byl výtečný. Já měla řízek s oblohou a americkými brambory - ten také stál za to.

 

testPension otevřel asi před měsícem a je určen hlavně sportovně zaměřeným hostům, proto také chtěli majitelé získat značku Cyklisté vítáni. V přízemí pensionu je kromě restaurace s terasou i posilovna a spinning, také sauna, u pensionu pak tenisové kurty. Manželé Kraftovi mají ke sportu velice blízko. Pan Kraft převzal dnes vývěsní tabuli se zelenobílým logem usmívajícího se kola, kterou bude pension označen. Po hotelech Hazuka a Trend v Plzni je to další ubytovací zařízení s certifikací pro cyklisty v Plzni.

 

Poté následovala kilometrická dražba o tři knihy plzeňského nakladatelství CYKLOKNIHY. Dražilo se - jak jinak - celkovými ujetými kilometry na kole. I když se to zdá nepředstavitelné, všichni tři nejpilnější cyklisté najeli v roce 2008 více než deset tisíc kilometrů. Nejvíc uvedl Jirka Hrach, který letos ujel 11 150 kilometrů. Blahopřejeme! Třeba ho vítězná kniha manželů Hervéových o putování na kolech kolem světa bude inspirovat k delším cyklovýletům. Jen těsně za ním se s 11 100 kilometry umístil Karel Lavička, který získal knihu Na kolech pod Mt. Blanc Michal Ivasienka. Tradiční lídr kilometrového žebříčku zveřejňovaného na mém privátním webu Míla Ocásek ze Stoda se nezúčastnil stejně jako další cyklista, který zdolal hranici deseti tisíc kilometrů na kole v jenom roce, Petr Nový. Tomu plánovanou účast překazila nemoc. Pro všechny, kteří by chtěli do kilometrového žebříčku také zařadit, musím dodat, že počátkem ledna, kdy informace zveřejňuji, bude kilometrový žebříček už nově na samostatné doméně www.cykloradka.cz. Tam budou také během ledna uváděny aktuální pozvánky na víkendové cyklovýlety.

 

testVěřím, že někteří z Vás zaregistrovali  výzvu k fotografování cyklostojanů a parkovišť pro kola. Je to součást projektu pro zlepšení parkování kol v Plzni, na kterém pracuje občanské sdružení Plzeňsko na kole. Knížku Ze života cyklotrempa získal za nejinspirativnější fotografie cyklostojanů Jirka Korbel. Poslal několik fotografií z Německa, které spolu s dalšími vhodnými řešeními neustále přidávám do fotogalerie pod článkem Není stojan jako stojan aneb Jak vybrat a umístit správný cyklostojan. Soutěž bude pokračovat i v roce 2009. Sbírka fotografií vhodných řešení  pro parkování kol bude sloužit jako jeden ze zdrojů pro vytvoření parkovacího manuálu pro kola. Chcete-li nám pomoci ve zlepšení podmínek pro parkování kol, pošlete nám fotografie, které jste sami vyfotografovali. Jirka si cenu nemohl převzít, tak mu ji předáme dodatečně. Cyklistovi fotografovi blahopřejeme!

 

Společné foto

 

testJsme tentokrát udělali hned po dojezdu hlavního cyklistického pelotonu, přestože další cyklisté přijeli či přišli později. V první skupině dojeli (zleva):

cykloRADKA

Jarda KALAT

Ilja a Anička TOPINKOVI

Vašek ROJÍK

Standa SEDLÁK

Bedřich KAISER

Karel HRACH

Jarda PELCMAN

Eman LEŠETICKÝ

Pepík POUR

Milan PODSKALSKÝ

Kája JIROUSEK

 

 

Cyklistické PF 2009

 

testS koncem roku rozesílá víc a víc lidí PéeFky. I já jich letos dostala požehnaně, stejně jako spoustu krásných přání. Vybrala jsem pro Vás jedno textové a několik obrázkových, samozřejmě cyklistických. Ty najdete ve fotogalerii pod tímto článkem.

 

CykloRADKO Radko,

 

ať  v roce 2009 ujedeš každé čtvrtletí alespoň 2009km; nejméně  9 x  za rok v jednom dnu 209 km a ve zbývajících dnech roku když ne 20, tak alespoň 9 km. Celý rok ať Ti slouží zdraví, přeje počasí a vychází plány na všechny výlety, na které se těší

 

Blanka a Jarda Sobotovi

 

Fotogalerie