Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Talent Cup Mikroregionu Přešticko odstartoval v Dolcích

article

První díl seriálu závodů Talent Cup odstartoval ve višňovce u Dolců nedaleko Přeštic

Seriál dětských cyklistických závodů TALENT CUP 2014 MIKROREGIONU PŘEŠTICKO zahájil v neděli 11. května 2014 prvním závodem svůj dlouhý maraton celkem 11 závodů v okolí Přeštic. Generálkou prvního závodu se stala obec Dolce, kde se děti proháněly v blízké višňovce po trati sobotního závodu jiného seriálu a to vytrvalostních závodů starých pionýrů, jinak zvaných „fichtl".

Autor: Josef HRÁDEK (text), JESLÍNEK (foto) Aktualizace: 14.05.2014

testDo Dolců dorazilo s rodiči celkem 90 dětských závodníků ve věku od 4 let do 14 let. Škoda jen, že nepřijel nikdo z kategorie kadet/kadetka (15 až 16 let), proto byla z důvodu nezájmu tato kategorie ze seriálu vyřazena. Přes nedělní chladnější počasí, kdy naštěstí nespadla jediná kapka deště, se první závod stal pro dětské závodníky odrazovým můstkem pro jejich další účast na příštích závodech seriálu. Ten další se jede už 31. května ve sportovním areálu PRIOR u Přeštic a v červnu pokračuje ve Švihově (pátek 20. června), v Přešticích (sobota 21. června) jako Velká cena města Přeštice (video zde) a v Řenčích (neděle 29. června). Veškeré informace o seriálu získáte na stránkách COPRu. Je to hlavně pro všechny rodiče dětí, kteří se ještě chtějí přidat a rozšířit tak řady dětských cyklistů bojujících o body do celkového hodnocení seriálu Talent cup. Šanci mají stále všichni, protože podle Všeobecných podmínek seriálu se do konečného hodnocení 11 závodů počítá součet bodů jen z 8 nejlépe odjetých.

Poděkování za úspěšné závody na Dolcích patří všem, hlavně pro trenéra COPRu Jirku Kroupu za ukázkově zvládnutý průběh závodu, Hynka Musila za bezchybnou časomíru a zpracování výsledků, starostovi obce Dolce Standu Zieglera a místním hasičům. Poděkování za podporu patří i firmám nejen z Přeštic, bez kterých by se tento seriál ani nerozjel. Jsou to KOOPERATIVA, SCHWERDTEL, COMWA (speciální medaile), ELASTOFORM (věcné dary), ENERGO BOUDA, ENAPO (prodejny Přeštice) a zámečnictví KOMAN i dalším nejmenovaným kamarádům, kteří pomohli vyrobit startovní bránu a další věci potřebné k zabezpečení seriálu včetně přepravy.

testVýsledky

V kategorii kluci/holky - do 6 let, startovalo 5 kluků a 11 děvčat. Vítězem se stal Jan Strejc z Přeštic a Kateřina Chytilová z Červeného Hrádku.
V kategorii žáci/žákyně nábor - 7 až 8 let, startovalo 17 kluků a 9 děvčat. Vítězem se stal Jakub Šmíd z CK Sport Beran a Zuzanka Kroupová z COPRu.
V kategorii žáci/žákyně nejmladší - 9 až 10 let, startovalo 11 kluků a 8 děvčat. Vítězem se stal Dominik Walzer z Bike club Město Touškov a Nikola Hodlová z Cyklosport-Pitstop.cz Klatovy. Na 3. místě skončila Anetka Bělová z COPRu.
V kategorii žáci/žákyně mladší - 11 až 12 let, startovalo 10 kluků a 6 děvčat. Vítězem se stal Adam Linhart ze Slavoje Plzeň a Adéla Holubová z Bike club Město Touškov.
V kalorii žáci/žákyně starší - 13 až 14 let,
startovali 4 kluci a 3 děvčata. Vítězkou se stala Jana Richterová z Přeštic a vítězem Eduard Gerlický, na 3. místě skončil Vít Přerost z COPRu.
Mimo bodové hodnocení seriálu Talent cup startovalo také 6 nejmenších na „odrážedlech" a i tady se pro první tři na stupních vítězů dostaly speciálně vyrobené medaile.
Před vyhlášením výsledků proběhlo losování startovních čísel o věcné ceny.

 

Přečtěte si také

Talent Cup: Nový seriál závodů pro chlapce a dívky startuje

 

Fotogalerie