Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Tip na cyklistický dárek pod stromeček

article

S vánoční adjustací vypadá pumpička opravdu lákavě...

Pumpička je součástí výbavy každého cyklisty, který se nechce z výletu vracet  po defektu s kolem v  ruce. Vystřídala jsem jich už pěkných pár. Ta poslední je pěkná funkční, spolehlivá, na oba druhy ventilků, jen to té mé duši po defektu nedokáže našťouchat potřebný tlak, takže musím k čerpací stanici řádně dohustit. Teď jsem ale objevila doslova malý zázrak - pumpička, která nemá ani 10 centimetrů na délku, dokáže nahustit až na 7,5 atmoféry. Navíc je malá, lehká a elegantní. A protože pumpovat s ní je hračka, je to vhodný dárek pro cyklisty i cyklistky pod vánoční stromeček. Pokud ještě nemáte cyklistický dárek, nechte se inspirovat...

Autor: cykloRADKA Aktualizace: 11.12.2009

Pokud se vám nechce věřit, nedivím se. Tuhle pumpičku jsem se rozhodla nejprve s kolegou vyzkoušet. Schválně jsem své městké kolo nedopumpovala a vyzkoušela tuhle hračku. Do zadního kola mého městského horáka, který se pod tíhou nákupu už lehce prohýbal, jsem napumpovala asi stopadesát šťouchů. Nutno říci, že velice lehce, nakže by to zvládla i nějaká křehká cyklistka. Když zkoušel dotlakovat své kolo Jarda, použili jsme redukci z galuskového ventilku na autoventilek. Ten má totiž pumpička u otvoru. Jarda dostal do svého zadního kola při dopumpování na vhodný tlak jen asi padesát šťouchů, protože pumpuje častěji a jeho kolo mělo před dopumpováním mnohem větší tlak. Pumpování šlo opravdu zlehka, dá se říci, že byste ho zvládli jedním prstem a to je co říci, hlavně při těch posledních šťouchách.

 

My jsme testovali nejmenší provedení pumpičky 99 mm dlouhé, které může napumpovat kolo až na 7,5 atmosfér. V nabídce jsou ale i další dvě delší pumpičky. Nejdelší má 120 mm a je na silniční kola, která může napumpovat až na 12 atmosfér.

 

Když vezmeme v úvahu váhu a rozměry, je to dobrý tip hlavně pro ty, co se neradi vozí na kole se zbytečnou zátěží. Váha 59 gramů nejmenšího modelu to jen potvrzuje.

 

Kde  a jak koupit

 

Pumpičku můžete zakoupit v prodejně CYKLO Bartoníček na Lochotíně u Atomu, nebo (to zejména pokud byste si jich chtěli koupit více třeba pro celý sportovní klub) pak ve velkoobchodě CYKLO Bartoníček na Světovaru. Maloobchodní cena nejmenšího modelu je 490 Kč vč. DPH, velkoobchodní pro kluby cca o sto korun levnější.

 

Fotogalerie