Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

V Plzni odstartovala GIANT liga silničních kol

article

Úvodnímu závodu GIANT ligy vládli Martin Roubal, Jan Ryba a Ondřej Cink

Na oválu v Plzni - Doubravce na Lopatárně už se zase závodí. Tuto středu tam odstartoval první cyklistický závod silničních kol ze seriálu GIANT liga. Kvalitní asfalt na oválu, který nemá v ČR srovnatelný, přiláká vždy i cyklisty z naší špičky silniční cyklistiky. Hlavně ale umožňuje závodit i začínajícím silničním cyklistům z řad dětí a mládeže, protože pořádání cyklistických závodů na silnici se v posledních letech v našem kraji stalo téměř nemožné...

Autor: cykloRADKA Aktualizace: 12.04.2018

testGiant Liga v Plzni pokračuje 17. ročníkem. Odstartovala ve středu 11. dubna v 17:30 hodin prvním závodem GP LED Distribution. Seriál Giant Ligy startuje nejen ve sportovním areálu Rapid na Doubravce, ale i třikrát v Táboře ve sportovním areálu Komora a po jednom závodě v Milovicích a v Novém Boru (kriterium k 50. výročí mezinárodního cyklistického etapového závodu Tour de Bohemia).

 

Letošních celkem 17 závodů bude probíhat šest měsíců. Cyklisté tak budou mít od dubna do září nejen v Plzni na Rapidu připravené cyklistické kriterium a mohou tak pravidelně závodit a testovat svoji výkonnost, třeba před MČR, které po letech zavítá do Plzně a Karlových Varů. A díky rozměrům jedinečného asfaltového oválu v Plzni na Rapidu, tak mohou společně startovat junioři, ženy a muži. I letos se jeden ze závodů dlouhý 120 kilometrů pojede na kostkách podobně jako slavný závod Paris-Roubaix . Závodníci si za něj navíc připočítají dvojnásobek bodů do GIANT ligy

 

Další osvědčenou jistotou budou tři starty v Táboře. Sportovní areál Komora a pořadatelé z ČEZ cyklo teamu Tábor, kteří jsou známí hlavně pořádáním Světového poháru v cyklokrosu, Mistrovstvím světa a v loňském roce i Mistrovstvím Evropy, tak zařadili i jejich tři kriterijní závody do seriálu Giant Ligy 2018. I to by opět mohlo více zdramatizovat souboj o žlutý dres.

 

testKromě dospělých závodníků nabízí GIANT liga také porovnání sil licencovaným mladším závodníkům z řad mladších a starších žáků a juniorů. „ Il sano Cup" pro mladší a starší žáky pokračuje hlavně díky výjimečné spolupráce s klubem AC Sparta Praha. Kategorie mládežníků tak bude mít svůj vložený start, před každým závodem Giant Ligy na Rapidu. Klub AC Sparta Praha si vzal pod svá křídla vložený závod a pořadatelský klub SK RAPID Cyklistika takovou pomoc samozřejmě vítá. Bude to přínos hlavně pro domácí „plzeňské" kluby, které nebudou muset za závody jezdit moc daleko.

 

Giant Liga 2018 tak to je tradiční soutěž aktivity Bageterie Boulevard prestige. Pro jezdce nad 40 let je připraven NaCesty.cz Cup a vítěz si opět užije tréninkový pobyt na Mallorce. Kategorie juniorů v letošním roce bude soutěžit o bílý dres Vittoria Cup. A ženy budou soutěžit o LIV - SWEEP - Cup. Lídr seriálu se pak oblékne do zbrusu nového žlutého dresu SWEEP.

 

GIANT LIGA 2018 a pořadatelé budou v letošním roce organizovat i náborové závody pro děti v kategoriích od 2 -12 let. Znovu se tak rozjede tradiční HERVIS dětská TOUR složená ze 6 závodů, v Plzni v areálu Rapid a dalších městech. Pro vítěze je připraven dres nejlepšího závodníka, který se nedá koupit, ale jen vyhrát.

 

„Speciální poděkování patří panu Ing. Stelzerovi, že můžeme na jeho soukromých pozemcích ve sportovním areálu RAPID ještě do konce roku 2018 sportovat. Bez dobré vůle by to opravdu nešlo a vážíme si toho," uvedli zástupci pořádajícího klubu v tiskové zprávě.

 

Odkazy

www.giantliga.cz - Kalendář a propozice akce na webu

 

Fotogalerie