Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

V Praze bude 1. ročník cyklistického veletrhu FOR BIKES

article

Poslední novinky

Ve dnech 5. - 7. 3. 2010  proběhne v pražském veletržním areálu v Letňanech nový festival cyklistiky FOR BIKES. Akce je věnována cyklistice a všemu, co k ní patří. Pořadatelem je společnost ABF a.s. a do výstavního areálu vás mohou zlákat nejen kola a jejich vybavení, ale i nabídka cestovních kanceláří nebo regionů zaměřená právě na cyklisty. Na co se tedy můžete těšit?Autor: cykloRADKA Aktualizace: 07.02.2010

testVeletrh se koná jako prezentační a festivalová akce na začátku hlavní sezóny pro všechny vyznavače cyklistiky, kteří si budou moci na výstavě prohlédnout nové vzorky kol všech modifikací, komponenty ke kolům, cyklistické oblečení, mapy, navigace, potřeby pro údržbu a transport kol a nabídky CK s cykloturistickou tématikou. Březen, kdy cyklisté připravují kola na sezónu a hledají další inspiraci k výletům, je ideální dobou pro cyklistický veletrh. Dalo by se tedy říct, že cyklistická sezóna 2010 začíná v březnu na veletrhu FOR BIKES.

 

 

Doprovodný program

Na Veletrhu FOR BIKES bude připraven kvalitní doprovodný program, který dá akci punc festivalu. Mimo jiné se uskuteční závod a exhibice freestylových koloběžek a BMX ve speciální freestylové aréně. Organizátor připraví pro návštěvníky společně s Asociací výrobců a dovozců kol a Českou moutainbikovou asociací testovací parkúr pro horská kola. Bude pamatováno i na nejmenší cyklisty. Pro ně bude připravena dětská dovednostní dráha.

 

Osobností veletrhu je mistr světa v cyklokrosu a nyní funkcionář UCI Mike Kluge.

 

Na akci bude za přispění Magistrátu hl. m. Prahy prezentován projekt Go Pedelec, který má za cíl zvýšit podvědomí a osvětu dopravy elektrokol ve městech a obcích v zemích EU. V samostatné testovací hale bude k mání na šest desítek těchto kol všech modifikací k vyzkoušení pro každého zdarma.

Na speciálních ergometrech propojených s PC a velkoplošnou obrazovkou odstartuje virtuálním závodem další ročník seriálu Kolo pro život, kterých se zúčastní elitní jezdci minulého ročníku.

 

 

Cyklistika v regionech

Jedním z hlavních témat výstavy je prezentace aktuálních a nových cykloturistických možností, které nabídnou zástupci jednotlivých krajů, regionů, infocenter a měst naší republiky ve svých expozicích.

 

 

Navštivte nás na veletrhu test

plzenskonakole.cz je mediálním partnerem veletrhu FOR BIKES a tak nás na veletrhu najdete na společném stánku spolu s NaKole.cz a Cyklisté vítáni.

 

 

O veletrhu FOR BIKES

Pořadatelem je společnost ABF a.s. Záštitu nad veletrhem FOR BIKES převzal Magistrát hl. m. Prahy.

 

testTermín a místo konání
Pá 5. - Ne 7. března 2010, PVA Letňany

 

Otevírací doba
Pátek   5. března 2010 / 10.00 - 19.00
Sobota 6. března 2010 / 10.00 - 18.00
Neděle 7. března 2010 / 10.00 - 18.00

 

Vstupné
Základní vstupné: 80 Kč
Děti do 10 let: zdarma 

 

Doprava na veletrh

  • strategické umístění s napojením na přivaděč dálnice D8 z Teplic, Drážďan, Berlína a na pražský rychlostní okruh, který propojuje přivaděče ostatních dálnic
  • sousedící letiště se statutem mezinárodního letiště pro malá letadla
  • nová konečná stanice metra C – Letňany s největším záchytným parkovištěm P+R pro 700 vozu a s autobusovým terminálem

 

 

Odkazy

 

www.forbikes.cz

 

test 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.