Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Vánoční cyklojízda

article

Řídítka jednoho kola zdobila sněhová vločka

O tom, že v Praze pořádají cyklojízdy mnohem častěji než v Plzni, vím už dlouho. Že ale organizují i Vánoční cyklojízdu, to jsem dlouho nevěděla, takže když mi přišlo pozvání ze sdružení AUTO*MAT, řekla jsem si, že se přijdu aspoň podívat. Samozřejmě s fotoaparátem. A bylo se na co koukat!

 Autor: cykloRADKA Aktualizace: 19.12.2008

Jízdní kolo se hodí do každé roční doby a ani předvánoční čas není výjimkou. Takové bylo motto prosincové cyklojízdy, která se projela včera večer Prahou. Na vánočně vyzdobených kolech dojeli cyklisté až před budovou pražského magistrátu, kde iniciativa AUTO*MAT  symbolicky předala zastupitelům výzvu 5 bodů pro Prahu přátelštější k chodcům a cyklistům. Cyklojízdy pořádá pražské sdužení AUTO*MAT  a mají za cíl propagovat zdravou a ekologickou dopravu na kole jako alternativu popojíždění autem v dopravních zácpách. Výzva 5 bodů pro Prahu je výzvou ke zlepšení podmínek  pro pěší a cyklisty v Praze.

 

Přestože byla zima, sešlo se více než dvacet cyklistů ve vánočním nastrojení. Skoro půl hodiny dozdobovali svá kola a pak konečně šlápli do pedálů. Jak vše vypadalo, zachycuje naše fotoreportáž. Tak co, jeli byste na podobnou akci i vy v Plzni?

 

Fotogalerie