Na úvodní stránku
mail

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Veletrh BIKE Brno - co přinese za novinky?

article

Tento výrobce se snažil na své modely městských kol upoutat s pomocí dvou blondýnek

Již za týden začíná největší středoevropský cyklistický veletrh SPORT BIKE v Brně, který je tradičním místem setkání odborníků z cyklistické branže ve střední Evropě. Setkávají se zde prakticky všichni důležití čeští výrobci a dovozci a veletrh je tak jedinečnou příležitostí podívat se na kompletní nabídku jízdních kol a příslušenství na českém trhu. Necháte si tohle ujít?

 Autor: cykloRADKA Aktualizace: 29.10.2009

testKola a vše, co s nimi souvisí, najdete v pavilonech V a F. Tady budou výrobci kol představovat svoje nové stroje, najdete tu ale také jejich komponenty, doplňky a speciální oblečení. Ve vedlejším pavilonu  P bude opět k dispozici testovací dráha pro elektrokola. Pokud jste ještě elektrokolo nevyzkoušeli, rozhodně si to nenechte ujít. S umělými kopečky poznáte mnohem lépe, co elektrokolo umí a proč se stává hitem městské cyklistiky posledních let.

 

V Brně také najdete některé cestovní kanceláře pořádající zájezdy na kolech. Žlutý autobus plzeňského Intertransu nejspíš potkáte ještě než vstoupíte do některé z hal. 

 

Ti, co mají rádi jízdu na kole v závodním tempu, se na letošním BIKE Brno mohou těšit na osmatřicetiletého německého profesionála Jens Voigta, který se v letošním roce nechvalně proslavil svým hrůzostrašným pádem v šestnácté etapě Tour de France. Díky zlomenině čelisti a dalším zraněním musel z Velké dámy odstoupit. Dnes už je však fit o čemž se budete moci přesvědčit sami na mezinárodním veletrhu Bike Brno. Po Eddie Merckxovi a Gary Fisherovi (loni) se proslaví jako další z cyklistických velikánů, kteří navštíví tento veletrh. Na rozdíl od předchozích dvou je  Jens Voigt stále aktivním cyklistou, který od roku 2004 dodnes  působí ve stáji Saxo Bank. Na svém kontě má několik etapových vítězství v Tour, Giru, Vueltě, Kolem Německa, Kolem Polska nebo Dauphiné Libéré. Je znám jako vyznavač úniků.

 

Doprovodný program

Předvede nové výrobky přímo v akci. Budete moci schlédnout víkendové Mistrovství ČR v biketrialu v pavilonu G2 nebo  tradiční show skupiny kolem Michala Matyse - tentokrát v pavilonu D jako Meat Fly Freestyle Meeting.  Již tradičně veletrh doprovází program exhibic, besed a rozhovorů na pódiu pavilonu, stejně jako úspěšný festival CYKLOCESTOVÁNÍ. Novinkou v letošním doprovodném programu je soutěž mechaniků s firmou Park Tool v pavilonu V na stánku Pedálsportu.

 

Základní informace pro návštěvu veletrhu

 

Veletrh BIKE Brno probíhá spolu s veletrhem boat BRNO a  Caravanning BRNO jako součást sportovního veletrhu SPORT Life na brněnském výstavišti.

testTermín a místo

Čt 5. - Ne 8. listopadu 2009, výstaviště Brno

 

Otvírací doba

Čt - So:  9 - 18 h

Ne:        9 - 16 h

 

Pozor!!!

Ve čtvrtek je vstup na veletrh Bike Brno pouze pro registrované odborné návštěvníky. 

 

Vstupné

Základní:   100 Kč
Zlevněné:    60 Kč
Rodinné:    250 Kč
Víkendové: 140 Kč

 

Registrační formulář je k dispozici na webu veletrhu.

 

Další informace najdete na www.bike-brno.cz.

 

Přečtěte si také

Letošní veletrh SPORT Life ve znamení elektrokol - o tom, jak to s koly vypadalo na loňském veletrhu SPORT Life